Judaizujące eksperymenty socjotechniczne w amerykańskiej szkole

Aktualizacja: 2006-03-31 12:00 am

Jak informuje stacja telewizyjna WKMG Local6, w szkole średniej Apopka Memorial Middle School na Florydzie obchodzono właśnie “Dzień Pamięci o Holokauście”, podczas którego przeprowadzono eksperyment z zakresu inżynierii społecznej. Wszystkim ośmioklasistom, których nazwiska zaczynały się od liter M to Z, nalepiono na plecach pięcioramienne żółte gwiazdy i powiedziano: “Dzisiaj będziesz w szkole Żydem”. Gdy dziecko z gwiazdą np. stało w kolejce po śniadanie, odsyłane było na koniec kolejki. Nad fontannami wodny pitnej, umieszczony był nawet napis, że dzieciom z gwiazdami zakazane jest ich używanie.

Oburzony ojciec jednego z uczniów, John Tinnelly opisuje jak syn przyszedł z płaczem do domu. “Dlaczego tak płaczesz?” – zapytałem, a syn powiedział: “Tatusiu, ja dzisiaj byłem Żydem.” Inni rodzice dzielili się podobnymi historiami.

Stacja Local6 odczytała na antenie komunikat wydany przez Centrum Holokaustu na Florydzie The Holocaust Memorial Resource and Education Center, które oczywiście pochwalało inicjatywy edukacji o Holokauście, lecz odradzało przeprowadzanie podobnych symulacji i ćwiczeń.


Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=200 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]