Minister edukacji Ukrainy: S. Bandera głosił terrorystyczne poglądy

Aktualizacja: 2010-04-3 5:49 pm

Ani Stiepan Bandera, ani Roman Szuchewycz nie są dla mnie bohaterami Ukrainy – stwierdził minister edukacji Ukrainy, Dmitrij Tabaczuk. Dodał także:

„Jeśli wspomniane wyżej osoby nosiły mundury armii hitlerowskiej w czasie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej to trzeba mówić o tym prawdę. Jeśli ktoś był kolaborantem – w europejskim znaczeniu tego słowa – to także należy mówić prawdę. Jeśli ktoś głosił terrorystyczne poglądy to i o tym trzeba mówić prawdę.”

Przypomnijmy, że niedawno Okręgowy Sąd Administracyjny w Doniecku uznał rozporządzenie byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenko o nadaniu Banderze tytułu bohatera Ukrainy za bezprawne. Sąd uznał, że rozporządzenie Juszczenko zostało podjęte z naruszeniem prawa, albowiem Bandera nigdy nie był obywatelem Ukrainy.

wp mp.info
za: Agencja Informacyjna Regnum

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=19996 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]