USA: Archidiecezja pozywa miasto w sprawie centrów doradztwa dla kobiet w ciąży

Aktualizacja: 2010-04-1 4:36 pm

Archidiecezja Baltimore pozwała do sądu miasto twierdząc, że jego nowe przepisy dotyczące centrów doradztwa dla kobiet w ciąży łamią konstytucyjne prawa do wolności słowa i religii. Urzędnicy największego miasta stanu Maryland od stycznia br. żądają, by przed takimi centrami wsparcia, wśród których są także placówki wspomagane przez Kościół katolicki, widniały znaki informujące, że w ośrodkach tych kobiety nie otrzymają skierowania na aborcję lub antykoncepcję.

Metropolita Baltimore abp Edwin F. O’Brien uważa, że nowe prawo „krzywdzi dobrych ludzi, którzy dobrowolnie z całych sił pomagają kobietom w ciąży”.

Reprezentujący archidiecezję prawnicy uważają, że przepisy niesprawiedliwie uderzają w cztery centra, które na co dzień wspierają i służą pomocą kobietom i dzieciom. Nie mają wątpliwości, że przepisy mają na celu naznaczenie Kościoła katolickiego, który broni życia.

Według prawa miejskiego znak informacyjny przed ośrodkiem ma być czytelny, napisany w języku angielskim i hiszpańskim. Za jego brak placówce, która zostanie upomniana (ma 10 dni na dostosowanie się do prawa), grozi kara do 150 dolarów z każdy dzień zwłoki.

Źródło: KAI

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=19952 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]