Banderowcy rozbili konferencję prasową w Kijowie

Aktualizacja: 2010-04-1 11:07 am

Spodziewałem sie, że będzie cięzko w stolicy Ukrainy, ale to się stało  przed chwilą w sali konferencyjnej “Interfaks” przeszło moje wszelkie oczekiwania. Po rozpoczęciu się konferencji, na którą przybyli goście m.in. z Izraela, grupa kilkunastu młodych czccieli Bandery rozpoczęła wznoszenie okrzyków o charakterze faszystowskim, antysemickim i antypolskim. Krzyczano m.in. “Armia Krajowa – okupanci Ukrainy”. Wrzaski trwały cały czas. Prelegenci zachowali się godnie i znosi to wszystko w liczeniu. Nikt z nich nawet nawet nie otworzył ust.

I w tym miescie ma się odbyc EURO 2012?

Po ok. 40 minutach tej awantury goście rozeszli się do biur, gdzie udzielali wywiadów. Konferencja nie została wznowiona. Reszta informacji wieczorem.

Rzeczpospolita: Zwolennicy Bandery rozbili konferencję w Kijowie

Cezary Gmyz 01-04-2010, ostatnia aktualizacja 01-04-2010 13:33

Zwolennicy Stiepana Bandery rozbijają w Kijowie międzynarodową konferencję poświęconą odebraniu przywódczy UPA tytułu bohatera Ukrainy.

Są tutaj ludzie z Izraela, Polski, USA i sami Ukraińcy. Konferencja nawet się nie rozpoczęła, bo wtargnęli na nią banderowcy – trwa w tej chwili szarpanina – relacjonuje na żywo ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który został zaproszony przez organizatorów. W tle rozmowy telefonicznej słychać wrzaski. – Na razie nie posunięto się do użycia siły. Banderowcy jednak wznoszą okrzyki i trwają przepychanki. Część uczestników już opuściła obrady – mówi duchowny.
Za: Blog ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego -- [Org. tytuł: « Z ostatniej chwili! - banderowcy rozbili konferencję prasowÄ… w Kijowie»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=19946 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]