Aktualizacja strony została wstrzymana

Wielka awantura o stanik dla siedmiolatek

Matka dwojga dzieci z oburzeniem relacjonowała gazecie „Daily Mail”, jak wybrała się na zakupy do Tesco i w dziale z ubraniami dla kilkuletnich dziewczynek znalazła kosztujący 4 funty stanik z poduszeczkami powiększającymi piersi. „Byłam zszokowana. To przerażające, że coś podobnego próbują sprzedawać dzieciom” – powiedziała gazecie.

Swojego oburzenia nie kryli także inni rodzice. Ich zdaniem tego typu produkty nie dość, że niekorzystnie wpływają na rozwój dzieci – kilkuletnie dziewczynki nie powinny się jeszcze skupiać na podkreślaniu swojej seksualnej atrakcyjności – to jeszcze prowokują pedofilii. Głos zabrał również przewodniczący Krajowego Związku Nauczycieli, który stwierdził, że produkty dla dzieci powinny być dopasowane do ich wieku i aktualnego etapu rozwoju. „Nakłaniane dziewczynek do noszenia prowokujących seksualnie ubrań jest wysoce nieodpowiedzialne” – stwierdził.

Przedstawiciel sieci Tesco wyjaśnił, że projektanci bielizny nie mieli złych zamiarów i chcieli stworzyć produkt, dzięki któremu dzieci będą bardziej świadome swojego dorastania.

dziennik.pl

Za: nacjonalista.org

 

Skip to content