Współczesne kreskówki propagują homoseksualizm i ośmieszają Kościół

Na międzynarodowym festiwalu filmów animowanych „Cartoons on the Bay” w Salerno nagrodę w kategorii seriali zdobyła kreskówka o… homoseksualistach – donosi „Rzeczpospolita”. Pokazano także hiszpański film „Przyjaciele od serca, nowy papież”, który obraża Ojca Świętego.

Przeznaczony „dla widzów w każdym wieku” kanadyjski film animowany „Rick i Steve, najszczęśliwsza para gejów na świecie” opowiada o przygodach dwóch par: męskiej i damskiej. Obie chcą mieć dziecko. Panie zwracają się o pomoc do panów. Ci dostarczają spermy, dochodzi do sztucznego zapłodnienia i wszyscy są szczęśliwi – czytamy w „Rz”.

Na znak protestu festiwal opuściła ekipa miejscowej telewizji diecezjalnej. Autorzy kreskówki odrzucili stawiane im zarzuty, twierdząc, że film apeluje o solidarność z gejami i zrozumienie ich problemów „w czasach, w których istnieją różne modele rodziny”.

Wiele kontrowersji wzbudził także przeznaczony dla młodzieży film „Przyjaciele od serca, nowy papież”, którego akcja toczy się podczas wyborów nowego papieża. Główny bohater dowiaduje się o śmierci papieża i postanawia na tym zarobić. Udaje się do Watykanu i na placu św. Piotra organizuje zakłady – kto wygra: może czarnoskóry, a może kobieta? Nowowybrany papież przyjmuje imię Mahomet.

Źródło: „Rzeczpospolita”

Za: PiotrSkarga.pl

Skip to content