Irlandzki parlamentarzysta przyrównał papieża Benedykta XVI do Hitlera

Aktualizacja: 2006-03-30 12:00 am

Irlandzki senator David Norris, pierwszy polityk w Irlandii otwarcie przyznający się do homoseksualizmu, porównał papieża Benedykta XVI do Hitlera.
David Norris, znany ze swej antykatolickości i wielokrotnie sprzeciwiający się stanowisku Kościoła wobec homoseksualizmu, powiedział, że “odmawia przyjmowania moralnych instrukcji od człowieka, który nosił na ramieniu swastykę”, mając na myśli członkostwo Józefa Ratzingera w formacjach Hitlerjugend. Norris nie tylko odmówił wycofania się ze swoich komentarzy, ale dodał, że nauczanie Kościoła katolickiego o homoseksualiźmie jest “w zbieżności z uprzedzeniami Hitlera i Himmlera”.

 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=199 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]