Petycja przeciw homoseksualnej imprezie w Warszawie

Prawie 3,5 tys. osób podpisało już petycję przeciw organizacji w Warszawie homoseksualnej imprezy Europride 2010. „Zgoda władz na to zgromadzenie jest według nas jawnym nieliczeniem się z opinią mieszkańców Warszawy i całego kraju. Niezależnie od naszej oceny zjawiska homoseksualizmu, uważamy że ulice naszej stolicy nie są miejscem, w którym na masową skalę powinno się manifestować swoją seksualność” – piszą inicjatorzy protestu.

W liście, skierowanym do prezydenta i radnych Miasta Stołecznego Warszawy autorzy przypominają, że punktem kulminacyjnym planowanej na 9-18 lipca imprezy ma być parada, która 17 lipca przejdzie ulicami Warszawy. „Zgoda władz na to zgromadzenie jest według nas jawnym nieliczeniem się z opinią mieszkańców Warszawy i całego kraju. Niezależnie od naszej oceny zjawiska homoseksualizmu, uważamy że ulice naszej stolicy nie są miejscem, w którym na masową skalę powinno się manifestować swoją seksualność. Uważamy, że impreza ta nie tylko nie stanowi właściwej reklamy dla stolicy naszego kraju, ale może tylko spowodować poważne niepokoje społeczne. Dlatego apelujemy do Państwa o niedopuszczenie do organizacji tej parady w stolicy naszego kraju” – piszą inicjatorzy petycji.

Wyrażają też nadzieję, że w roku wyborów samorządowych prezydent i radni będą pamiętać, że swe urzędy pełnią z woli obywateli i w celu realizacji ich oczekiwań. „Gwarantujemy, że my, stając przed wyborczą urną będziemy pamiętać tych, którzy swoją postawą wobec tego wydarzenia nie spełnią oczekiwań społeczeństwa. W zbliżającej się kampanii przypomnimy wszelkimi dostępnymi środkami, nazwiska tych, którzy pełniąc swoje stanowiska zapominają o głosie swoich wyborców” – piszą inicjatorzy.

Dodają, że mają nadzieję, że zdecydowana postawa władz stolicy uniemożliwi organizację parady, która może stać się tylko przyczyną zgorszenia i zakłócenia ładu społecznego.

Podpisy można składać pod adresem: http://stopeuropride2010.wikidot.com/

Źródło: KAI

Za: PiotrSkarga.pl | http://www.piotrskarga.pl/ps,5041,2,0,1,I,informacje.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content