Aktualizacja strony została wstrzymana

Sutenerstwo wizytówką Śląska

Zgodę na emisję elektronicznych reklam night clubów w terminalu lotniska Katowice Pyrzowice (śląskie), przez który przewija się codziennie kilkanaście tysięcy osób, wydało zarządzające lotniskiem Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze. Oprócz obrazów stanowiących turystyczną wizytówkę Śląska podróżujący jeszcze do niedawna mogli zobaczyć zdjęcia „kobiet w cylindrach”. GLK zapewnia, że to… pomyłka, i reklamy zostały już wycofane.

Elektroniczne zdjęcia night clubów pojawiały się na monitorach umieszczonych w hali przylotów. Przedstawiciele Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, które zarządza portem lotniczym Katowice Pyrzowice, przyznają, że w całym pakiecie reklam ukazujących „zalety regionu Śląska i Zagłębia” pojawiły się pewne anonse „jakiegoś” night clubu. – Rzeczywiście, wśród filmów reklamujących Bytom, Tychy, Jurę, zabytkową kopalnię w Tarnowskich Górach i jakieś centrum krwi, pojawiały się twarze kobiet w cylindrach. Ale tego już nie ma, zostały już wycofane. Sami zwróciliśmy uwagę, że było to niestosowne – przekonuje Cezary Orzech, rzecznik prasowy GTL.
Orzech nie potrafił jednak wyjaśnić, kiedy reklamy zostały wycofane przez zarządcę portu. – W momencie, kiedy się zorientowano – stwierdził enigmatycznie. Nie powiedział też, jak długo się one ukazywały. Przyznał jednak, że zarządca wydał zgodę na umieszczenie tego typu reklam na terenie terminalu. – Zarządzający terminalem musiał wiedzieć, że w pakiecie tych reklam walorów regionu jest jeszcze plansza reklamująca night club. Reklama jest reklamą, jeżeli nie obraża godności. I to akurat mieściło się w tych kategoriach. Ale wszyscy doszli do wniosku, że na lotnisku reklama klubu nocnego jest niepotrzebna – mówi Orzech, zaznaczając przy tym, że nie była tam eksponowana „żadna golizna”.
Sprawa niepokoi śląskich radnych. Jak powiedział : „Naszemu Dziennikowi” Czesław Sobierajski (PiS), pytanie o to, dlaczego na terenie terminalu w ogóle pojawiła się jakakolwiek reklama nocnych klubów, padnie z jego strony na najbliższej sesji rady miasta. Problem dostrzegły też władze województwa. Jak informuje Aleksandra Marzyńska, rzecznik prasowy Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego, charakter reklam wyświetlanych na terenie pyrzowickiego lotniska „uderzał w pojęcie estetyki władz regionu”. Marzyńska zapewnia jednocześnie, że już za kilka tygodni zarówno w hali przylotów, jak i w korytarzu prowadzącym do terminalu pojawi się całkiem nowa oprawa wizualna. Będą to nie tylko billboardy, ale też multimedialne prezentacje ukazujące zalety regionu. Dla wielu osób, które opuszczają samolot, port lotniczy Katowice Pyrzowice to pierwszy kontakt ze Śląskiem. Urząd deklaruje, iż przeprowadzi „dużą” akcję promocyjną, ale nie zdradza żadnych szczegółów.

Anna Ambroziak

Za: Nasz Dziennik, Środa, 31 marca 2010, Nr 76 (3702) | http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100331&typ=po&id=po44.txt

Skip to content