Aktualizacja strony została wstrzymana

Spiegel zn?w o „polskim obozie”

Kolejne przekłamanie historii w niemieckich mediach. Tym razem fałszerstwa dopuścili się autorzy programu Spiegel TV.

Podczas programu przygotowywanego przez dziennikarzy tygodnika „Spiegel” pokazano reportaż o „Pociągu Wspomnień”. To ruchoma wystawa, która upamiętnia deportowane przez nazistów żydowskie i cygańskie dzieci. W niedzielę pociąg zatrzymał się w Berlinie i zostanie tam przez dziesięć dni. – Potem trafi do miejsca pamięci, jakim jest polski obóz koncentracyjny Auschwitz – dowiadujemy się z reportażu.

To kolejny już przykład fałszowania historii przez zagraniczne media. Od 2005 roku „Rzeczpospolita” opisuje takie przypadki. Właśnie wtedy rozpoczęliśmy akcję „Przeciw polskim obozom”, którą wsparło polskie MSZ.Nasza akcja spotkała się z ogromnym odzewem. W Wikipedii, popularnej encyklopedii internetowej, powstało nawet hasło „Polish Death Camp”, przy którym – w wersji angielskiej – znajdziemy ponad 30 przykładów przekłamania wojennej historii przez media.

Sam tygodnik „Der Spiegel” już raz pisał o przewiezieniu „holenderskiej Żydówki do polskiego obozu śmierci”. Gazeta przeprosiła wówczas za użycie tego fałszywego sformułowania.

Skip to content