Debata Parlamentu Europejskiego pod dyktando lobby aborcyjnego

W ubiegłą środę w Parlamencie Europejskim odbyła się specjalna debata, którą lobby proaborcyjne wykorzystało do potępienia państw Ameryki Łacińskiej, nie godzących się na legalizację prawa do zabijania dzieci nienarodzonych – informuje LifeSiteNews.com.

Dyskusja zatytułowana „Prawa kobiet do zdrowia reprodukcyjnego w Ameryce Łacińskiej” odbyła się w budynku Parlamentu 9 kwietnia i została zorganizowana przez „Zjednoczoną Lewicę Europejską”. W debacie uczestniczyli członkowie Parlamentu oraz różnych pozarządowych organizacji proaborcyjnych.

Ponaglam każdego, aby wpływał na rządy państw Ameryki Łacińskiej, by te przeciwstawiły się presji Watykanu i zaczęły działać w interesie obywateli swojego kraju, stawiając na pierwszym miejscu kwestię praw zdrowotnych oraz praw człowieka – nawoływała Elfried Harth z pseudo-katolickiej organizacji „Catholics for Choice”.

Brazylijska feministka Telia Negrao stwierdziła, że co prawda minister zdrowia Brazylii jest nastawiony proaborcyjnie, jednak „zabiegi przerwania ciąży” są świadczone poza dużymi miastami, a wśród małych społeczności istnieje silny sprzeciw wobec aborcji, co uniemożliwia jej uznanie.

Jak się okazuje, w ciągu roku, jak donosi gazeta „Folho de Sao Paulo”, wzrósł jeszcze o 5 proc. odsetek osób przeciwnych zabijaniu dzieci nienarodzonych i w sumie już dwie trzecie obywateli jest za bezwzględną ochroną życia dzieci poczętych.

Z kolei feministka z Boliwii, Elisabeth Salguero żaliła się, że w jej kraju nie można zalegalizować aborcji z powodu „fundamentalizmu Kościoła katolickiego oraz ultraprawicy”.

To spotkanie jest przykładem licznych tego typu imprez z udziałem parlamentarzystów i grup lobbujących na rzecz legalizacji aborcji w krajach Ameryki Łacińskiej, w których panuje silna kultura broniąca dzieci nienarodzonych.

Uczestnicy spotkania ostro potępili Nikaraguę za wprowadzenie w 2006 r. całkowitego zakazu aborcji – nawet w celu ratowania życia kobiety, a pochwalili Mexico City za zalegalizowanie w ubiegłym roku prawa do zabijania dzieci.

Także pojedyncze państwa europejskie wywierają presję na kraje Ameryki Łacińskiej. W 2006 r. Szwecja i Szwajcaria zrezygnowały ze świadczenia pomocy finansowej Nikaragui. W tym roku jest wielce prawdopodobne, że również Finlandia przestanie udzielać pomocy temu krajowi.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Za: PiotrSkarga.pl

Skip to content