Nowy Meksyk: Zakład fotograficzny ukarany za odmowę sfotografowania “ślubu” pary lesbijskiej

Aktualizacja: 2008-04-14 11:04 am

Władze stanu Nowy Meksyk nakazały zakładowi fotograficznemu zapłacenie kary w wysokości 6600 dolarów, za odmowę wykonania usługi sfotografowania “ślubu” pary lesbijskiej.

Stanowa “komisja praw człowieka” Human Rights Commission, rozpatrzyła zażalenie złożone przez kancelarię prawniczą w imieniu “poszkodowanej” pary lesbijskiej, która poczuła się dyskryminowana i skorzystała z przepisów prawa o nienawiści (Hate law).

Za właścicielami rodzinnego zakładu fotograficznego Elane Photography, LLC, państwem Jon i Elaine Huguenin, wstawiła się chrześcijańska organizacja prawników Alliance Defense Fund, której przedstawiciel, Jordan Lorence powiedział, że “Konstytucja zabrania władzom stanu wywierania nacisku na obywateli, celem promowania wizji, z którą się oni nie zgadzają, i naruszającej ich sumienie. Decyzja komisji pokazuje zadziwiające nie liczenie się z prawami naszych klientów i przepisami wyrażonymi w Pierwszej Poprawce do Konstytucji, i w związku z tym złożymy apelację.” Państwo Huguenin odmówili wykonania usługi, motywując to zasadami swojej wiary chrześcijańskiej.

Vanessa Willock, jedna z lesbijek, która złożyła zażalenie do instytucji stanowej, umotywowała je “dyskryminacją ze względu na orientację seksualną”.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1978 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]