Goldman Sachs chce otworzyć oddział w Polsce

Aktualizacja: 2010-03-25 1:47 pm

Bank Goldman Sachs Group Incorporated, bezpośrednio związany z amerykańskim Bankiem Federalnym, wystąpił o zezwolenie na otwarcie oddziału Goldman Sachs International w Warszawie.

W roku 2009, Goldman Sachs przyznał się do spekulacji na polskiej walucie, w wyniku której złoty bardzo stracił na wartości. Przyznał też, że na osłabianiu kursu walut z Europy Środkowo-Wschodniej zarobił znacznie więcej, niż zakładał. W banku tym doradcą inwestycyjnym na Europę Centralną i Wschodnią był ex-“premier” Kazimierz Marcinkiewicz.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=19747 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]