Malta: Działacz prawicowy skazany na dwa lata więzienia za “nawoływanie do nienawiści rasowej”

Aktualizacja: 2008-04-11 2:15 pm

Sąd w Malcie skazał 27 marca br. Normana Lowell, polityka radykalnej prawicy na dwa lata więzienia z zawieszeniem na cztery lata oraz karę grzywny, za “nawoływanie do nienawiści rasowej”. Adwokat Lowella, dr Emmy Bezzina złożył już 64-stronicowe odwołanie od wyroku.

Lowell jest znanym działaczem politycznym, założycielem maltańskiej prawicy “Imperium Europa”, wzywającej do zjednoczenia się wszystkich pod jedną flagą, pod jednym hasłem “Tożsamości, Tradycji i Suwerenności (Identity, Tradition and Sovereignty – ITS)”.

Przez swoją działalność wspierającą ruchy tożsamościowe oraz przez wypowiedzi krytykujące politykę imigracyjną, oskarżany jest jako rasista, antysemita i neonazista. Lowell nie zgadza się z tego typu oskarżeniami, podkreślając, że nie jest ani rasistą – aczkolwiek określa się jako “realista rasowy”, uznający różnice rasowe i konsekwencje z tego wynikające – ani żadnym antysemitą. “Nie jest jestem ani nazistą, ani faszystą, ani neonazistą” – mówi Lowell, i dodaje, że za swoje poglądy “wyrzuciliby mnie z partii nazistowskiej w pięć minut”. Sam określa się jako libertarianin.

Lowell uważa również, że oficjalna wersja Holokaustu jest “wielkim, świętym oszustwem” i pochlebnie wyrażał się o inicjatywach prezydenta Iranu Mahmud Ahmadineżada, organizującego m.in. Konferencję na temat Holokaustu, z udziałem znanych działaczy rewizjonistycznych, lecz również ortodoksyjnych Żydów, przeciwników syjonizmu i syjonistycznego Izraela.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1966 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]