Malta: Działacz prawicowy skazany na dwa lata więzienia za „nawoływanie do nienawiści rasowej”

Sąd w Malcie skazał 27 marca br. Normana Lowell, polityka radykalnej prawicy na dwa lata więzienia z zawieszeniem na cztery lata oraz karę grzywny, za „nawoływanie do nienawiści rasowej”. Adwokat Lowella, dr Emmy Bezzina złożył już 64-stronicowe odwołanie od wyroku.

Lowell jest znanym działaczem politycznym, założycielem maltańskiej prawicy „Imperium Europa”, wzywającej do zjednoczenia się wszystkich pod jedną flagą, pod jednym hasłem „Tożsamości, Tradycji i Suwerenności (Identity, Tradition and Sovereignty – ITS)”.

Przez swoją działalność wspierającą ruchy tożsamościowe oraz przez wypowiedzi krytykujące politykę imigracyjną, oskarżany jest jako rasista, antysemita i neonazista. Lowell nie zgadza się z tego typu oskarżeniami, podkreślając, że nie jest ani rasistą – aczkolwiek określa się jako „realista rasowy”, uznający różnice rasowe i konsekwencje z tego wynikające – ani żadnym antysemitą. „Nie jest jestem ani nazistą, ani faszystą, ani neonazistą” – mówi Lowell, i dodaje, że za swoje poglądy „wyrzuciliby mnie z partii nazistowskiej w pięć minut”. Sam określa się jako libertarianin.

Lowell uważa również, że oficjalna wersja Holokaustu jest „wielkim, świętym oszustwem” i pochlebnie wyrażał się o inicjatywach prezydenta Iranu Mahmud Ahmadineżada, organizującego m.in. Konferencję na temat Holokaustu, z udziałem znanych działaczy rewizjonistycznych, lecz również ortodoksyjnych Żydów, przeciwników syjonizmu i syjonistycznego Izraela.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content