USA: zatrzymano ”ciężarówkę prawdy”, policja przeprasza

W tym tygodniu w miasteczku Olathe, w stanie Kansas w USA doszło do incydentu bez precedensu, związanego z zatrzymaniem ciężarówki ze zdjęciami uśmierconych w wyniku aborcji płodów dzieci, które zestawione zostały ze zdjęciami ofiar holokaustu. W akcji uczestniczyło kilkudziesięciu policjantów. Sierżant David Haldeman nakazał kierowcy Ronaldowi Brockowi opuścić miasto lub zakryć zdjęcia, znajdujące się na plandece. W przeciwnym razie zagroził mu zatrzymaniem w areszcie i wzięciem w depozyt samochodu – donosi LifeSiteNews.com.

Akcja policji była wyraźnym pogwałceniem pierwszej poprawki do konstytucji. Kierowca ciężarówki udał się do Olathe na prośbę szefa chrześcijańskiej organizacji Operation Rescue. Znana jest ona w całym kraju z niekonwencjonalnej działalności antyaborcyjnej, która doprowadziła do zamknięcia wielu małych ośrodków i kilku większych, w których dokonywano aborcji, a także do postawienia zarzutów wielu aborcjonistom.

Prezes Organizacji Troy Newman chciał, aby ciężarówka udała się do miasta Olathe, gdzie działa ośrodek aborcyjny Planned Parenthood, by wpłynąć na tamtejszą opinię publiczną.

W związku z zaistniałym incydentem szefowa Wydziału Policji miasteczka Olathe Janet Thiessen wystosowała swoje oficjalne przeprosiny na ręce kierowcy Brocka, którego pilnowało na specjalnym parkingu za miastem kilkudziesięciu policjantów, jak również poinformowała o tym szefa Operation RescueTroya Newmana. Napisała ona, że policjanci przejdą specjale szkolenie dotyczące tego, jak się należy zachować w podobnych przypadkach, by już nigdy nie powtórzył się taki incydent.

W sprawie toczy się specjalne śledztwo, zaś sierżant ma być przeniesiony na inne stanowisko.

Tłumacząc się z niefortunnego zajścia Janet Thiessen napisała: „Obecnie trudne jest wyznaczenie wyraźnej granicy pomiędzy tym, co powinno być chronione w ramach wolności wypowiedzi, a co należy uznawać za obsceniczne. Jednak to na mnie spoczywa odpowiedzialność za właściwe rozumienie przepisów prawa przez oficerów i ich stosownie w praktyce”.

Organizacja Rescue Operation nie kryje swojego zadowolenia z szybkiej interwencji szefowej policji. Troy Newman powiedział: – Naruszenie pierwszej poprawki, to bardzo poważne przestępstwo, gdyż jest to jeden z najmocniejszych mechanizmów ochronnych wolnego społeczeństwa.

Wyraził on również nadzieję, że do miasteczka będą mogły bez przeszkód przyjeżdżać „ciężarówki prawdy”, przy pomocy których organizacja prowadzi swoje antyaborcyjne akcje uświadamiające.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Pictures source: LifeSiteNews

Za: PiotrSkarga.pl

 

 

 

Skip to content