Aktualizacja strony została wstrzymana

Lekarze ukraińscy ujawnili makabryczny proceder: żywe dzieci rozcinane na kawałki na potrzeby przemysłu kosmetycznego

Od 2004 roku w Irlandii rozpatrywany jest wniosek o azyl polityczny dwóch lekarzy ukraińskich, którzy zmuszeni zostali do ucieczki z Ukrainy po tym, jak ujawnili przerażające fakty świadczące o zorganizowanej sieci handlującej nienarodzonymi dziećmi.

Lekarze Vadym Lazaryev i Vladymyr Ishchenko, na których dokonano próby zamachu na ich życie i po tym jak policja ukraińska dała znać, że nie może gwarantować im bezpieczeństwa, zbiegli z kraju pozostawiając rodziny. Przekazali oni władzom Irlandii dane o zorganizowanym makabrycznym współdziałaniu lekarzy i przemysłu kosmetycznego, polegającym na dokonywaniu przerwania ciąży nawet w ostatnim trymestrze, często pod sfingowanymi przyczynami tzw. medycznej konieczności, i poddawaniu, często jeszcze żywych dzieci sekcji rozcinającej ciało na poszczególne organy. Organy te są następnie sprzedawane przemysłowi kosmetycznemu i przetwarzane na popularne praparaty „terapi odmładzającej”.

We wrześniu 2005 roku raport parlamentarny Unii Europejskiej wspominał o znikaniu nowonarodzonych dzieci na Ukrainie. Ruth-Gaby Vermot-Mangold, po wizycie na Ukrainie w sierpniu i wrześniu 2005 roku, zażądala natychmiastowego zbadania sprawy i otwarcia oficjalnego śledztwa.

Po czterech przesłuchaniach imigracyjych władz irlandzkich i piętnastu miesiącach rozpatrywania wniosków azyl, jak do tej pory decyzja o przyznaniu statusu uchodźcy jest nagatywna. Jutro, tj. 30 marca br. ma odbyć się kolejna rozprawa.


Skip to content