Kolejna awantura w LPR. A.Raźny nieformalnie odwołana?

W dniu 20 marca 2010r. na posiedzeniu Rady Politycznej LPR z funkcji przewodniczącej została odwołana prof. Anna Raźny, decyzja została podjęta jednogłośnie.

Do czasu wyboru nowych władz funkcję przewodniczącego pełni obecny wiceprzewodniczący Rady Politycznej prof. Maciej Giertych. – taką informację podały władze LPR na swojej oficjalnej stronie internetowej. Komunikat nic nie mówi na temat przyczyn i okoliczności odwołania. Natomiast według relacji A.Raźny odwołanie nastąpiło po opuszczeniu sali przez nią i grupę jej zwolenników, którzy zerwali kworum. Decyzja o odwołaniu zapadła przy braku kworum, a obowiązki przewodniczącego powierzono M.Giertychowi zaocznie, gdyż nie był on obecny podczas obrad.

Kilka tygodni temu, gdy media podały informacje o rozmowach Romana Giertycha z PO, prof. A. Raźny w wypowiedzi dla „Naszego Dziennika” jednoznacznie się od tego odcięła. Oświadczyła wręcz, że nie należy łączyć LPR z grupą R.Giertycha.

Prof. A.Raźny była ostatnią osobą we władzach LPR o własnych poglądach i samodzielnym stanowisku. Po jej odejściu kierownictwo tej partii będą stanowić wyłącznie najbliżsi współpracownicy R.Giertycha.

j.s. – mp.info

Za: MyślPolska.info | http://mercurius.myslpolska.pl/2010/03/a-razny-odwolana-z-przewodniczacej-rady-politycznej-lpr/ | Kolejna awantura w LPR. A.Raźny nieformalnie odwołana?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content