Kolejna awantura w LPR. A.Raźny nieformalnie odwołana?

Aktualizacja: 2010-03-20 5:49 pm

W dniu 20 marca 2010r. na posiedzeniu Rady Politycznej LPR z funkcji przewodniczącej została odwołana prof. Anna Raźny, decyzja została podjęta jednogłośnie.

Do czasu wyboru nowych władz funkcję przewodniczącego pełni obecny wiceprzewodniczący Rady Politycznej prof. Maciej Giertych. – taką informację podały władze LPR na swojej oficjalnej stronie internetowej. Komunikat nic nie mówi na temat przyczyn i okoliczności odwołania. Natomiast według relacji A.Raźny odwołanie nastąpiło po opuszczeniu sali przez nią i grupę jej zwolenników, którzy zerwali kworum. Decyzja o odwołaniu zapadła przy braku kworum, a obowiązki przewodniczącego powierzono M.Giertychowi zaocznie, gdyż nie był on obecny podczas obrad.

Kilka tygodni temu, gdy media podały informacje o rozmowach Romana Giertycha z PO, prof. A. Raźny w wypowiedzi dla “Naszego Dziennika” jednoznacznie się od tego odcięła. Oświadczyła wręcz, że nie należy łączyć LPR z grupą R.Giertycha.

Prof. A.Raźny była ostatnią osobą we władzach LPR o własnych poglądach i samodzielnym stanowisku. Po jej odejściu kierownictwo tej partii będą stanowić wyłącznie najbliżsi współpracownicy R.Giertycha.

j.s. – mp.info

Za: MyślPolska.info -- [Org. tytuł: « Kolejna awantura w LPR. A.Raźny nieformalnie odwołana?»]

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=19594 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]