Aktualizacja strony została wstrzymana

Sprzeciw wobec związków katolickiej uczelni z organizacjami pro-aborcyjnymi

Po raz kolejny Amerykańskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji, Rodziny i Własności, oburzone postępowaniem uniwersytetu katolickiego wszczęło akcję zbierania podpisów i wysyłania protestów do władz uczelnianych. Tym razem chodzi o University of Detroit Mercy, który na swojej stronie internetowej często odwołuje się do pro-aborcyjnych organizacji tj. „Planned Parenthood” oraz „National Organziation for Women”. Stanowisko uczelni wywołało konsternację studentów opowiadających się za ochroną życia człowieka od poczęcia.

Uczelnia katolicka na swojej stronie internetowej umieściła linki do stron „Planned Parenthood” oraz „National Organization for Women” w dziale Careers & Professional Resourcess, przedstawiającym możliwości kariery zawodowej realizowanej właśnie w tych strukturach. Ponadto, na te organizacje chętnie powołuje się wydział Women’s and Gender Studies. Uczelnia podaje linki także innych skrajnie feministycznych organizacji.

Okazuje się również, że pracująca na uniwersytecie dr Jane Schaberg, wykładowca studiów religijnych i kobiecych, otwarcie popiera aborcję. Na swojej stronie internetowej podaje, że jest członkinią „National Organization for Women” i popierającej aborcję grupy „Catholics for Free Choice”. Kobieta jest ponadto autorką obrazoburczej dla katolików książki „The Illegitimacy of Jesus: A Feminist Theological Interpretation of the Infancy Narratives”, w której sugeruje, że Jezus nie został poczęty za przyczyną Ducha św., lecz że jest owocem gwałtu.

Amerykańskie TFP wzywa do wysyłania protestów do dziekana uniwersytetu ks. Geralda L. Stockhausena, domagając się od niego usunięcia ze strony internetowej wszelkich odwołań do pro-aborcyjnych organizacji, a także zwolnienia wykładowców, którzy jawnie przeciwstawiają się doktrynie katolickiej. Więcej szczegółów na stronie www.tfp.org.

Źródło: Tfp.org, AS

Za: PiotrSkarga.pl | http://www.piotrskarga.pl/ps,4987,8,0,1,I,informacje.html | Akcja TFP - Sprzeciw wobec zwiÄ…zków katolickiej uczelni z organizacjami pro-aborcyjnymi

Skip to content