“Radek” Sikorski kupił dyplom Oksfordu

Aktualizacja: 2010-03-19 12:53 pm

JE Radosław Sikorski chwali się 2 dyplomami ukończenia studiów na Oksfordzie: Bachelor of Arts i Master of Arts.Tymczasem jak ustalił portal tvp.info, ten drugi dyplom jest rodzajem pamiątki i żeby go otrzymać, wystarczy zapłacić uczelni 10 GBP.

Uniwersytet w Oksfordzie to jedna z nielicznych brytyjskich uczelni, gdzie obowiązują inne zasady niż na pozostałych brytyjskich uczelniach. Stopnie wyższe niż Bachelor of Arts nazywają się tam Master of Philosphy, Master of Letters i Master of Science.

– Jeżeli te informacje są prawdziwe, byłby to skandal. Okazałoby się, że minister nie przestrzega żadnych zasad przejrzystości w informowaniu o poziomie swojego wykształcenia – komentuje prof. Tadeusz Iwiński, poseł SLD i dodaje, że przypomina to sprawę p. Aleksandra Kwaśniewskiego, który podawał, że ma wyższe wykształcenie, a w rzeczywistości nie ukończył studiów.

Źródło: tvp.info | Opracował: G.K. (korwin-mikke.pl)

Za: korwin-mikke.pl -- [Org. tytuł: « Sikorski kupił dyplom Oksfordu»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=19557 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]