Szef izraelskiej organizacji ochrony dzieci: miasto zamieszkałe przez Chasydów jest “stolicą podofilii”

Aktualizacja: 2010-03-18 4:05 pm

Yitzhak Kadman, szef izraelskiej organizacji The Israel National Council for the Child, największej i najstarszej pozarządowej organizacji chroniącej dzieci w Izraelu, wywołał wczoraj wielkie poruszenie oświadczając, że miasto Bnei Brak zamieszkałe przez ortodoksyjnych chasydzkich Żydów jest “stolicą pedofilii”.

“Pedofile zjeżdżają się z całego kraju do Bnei Brak, ponieważ wiedzą, że mogą bez przeszkód krzywdzić dzieci, i nikt o się o tym nie dowie. Nawet gdy dzieci powiedzą o tym komuś, to i tak rodzice z pewnością nie  poskarżą się.” – powiedział Kadman, którego wypowiedż koreluje ze stwierdzeniami żydowskiego radnego z Nowego Jorku, Dov Hikinda, który podobnie określił nowojorskie dzielnice Borough Park, Williamsburg i Flatbush, również zamieszkałe przez ortodoksyjnych Żydów.

“W środowisku Chasydów obowiązuje całkowita cisza, z bojaźni przed tym, że osoby poszkodowane nie będą w stanie znaleźć sobie partnera. Inny powód do trzymania tego w sekrecie […] wynika z bojaźni, że ucierpi na tym wizerunek społeczności chasydzkiej.” – dodał Kadman.

Gdy burmistrz miasta, rabin Yaakov Asher oskarżył Kadmana o wydawanie osądów nie popartych faktami, szef organizacji chroniącej dzieci zwołał konferencję, w której przedstawił szczegółowe dane statystyczne potwierdzające  jego stwierdzenia. “Średnia krajowa zgłaszania przypadków molestowania seksualnego wynosi 1,8%, średnia wszystkich środowisk żydowskich wynosi 2,1%, natomiast średnia w środowiskach chasydzkich i innych ortodoksyjnych wynosi zaledwie 0,8 %.” – powiedział Kadman.

Kadman posłużył się konkretnym przykładem kiedy to rodzice zgwałconej przez chasydzkiego rabina dziewczynki chcieli zgłosić przypadek policji, lecz nie uczynili tego gdyż “rabin zabronił jej tego.”

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie YNet News (Hebrew Edition)
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=19514 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]