Reprezentanka Kongresu USA ostrzega: adoptowane dzieci są molestowane przez pary homoseksualne

Aktualizacja: 2006-03-29 12:00 am

W burzliwej dyskusji na temat możliwości adoptowania dzieci przez osoby bądź pary homoseksualne, zabrała głos parlamentarzystka Rep. Debra Maggart (R-Hendersonville), która stwierdziła że nie tylko jest przeciwna takim adopcjom, ale że zdarza się, iż pary homoseksualne adoptują dzieci by wykorzystywać je seksualnie. “Mieliśmy dowody na to, że homoseksualne pary czatują na młodych chłopców, a w niektórych przypadkach, adoptują dzieci aby mieć nieskrępowaną możliwość ich wykorzystywania i przemocy seksualnej.” – powiedziała kongr. Debra Maggart, i dodała: “Mam silne przekonanie: Wierzę, że […] dzieci powinny mieć optymalne warunki, a takimi są [rodziny] z matką i ojcem.”

Obecnie w Kongresie toczona jest debata nad propozycjami, pochodzącymi z takich kręgów jak organizacja ACLU, które domagają się wprowadzenia prawa do adopcji dzieci przez osoby i pary homoseksualne, jednak wygląda na to, że proces legislacyjny jest jeszcze długi.

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=195 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]