Izraelski samolot linii El-Al odleciał z lotniska JFK w czasie obowiązywania najsurowszego zakazu po wydarzeniach 9-11

W dniu 11 września 2001 roku, w czasie obowiązywania całkowitego zakazu poruszania się w przestrzeni powietrznej Stanów Zjednoczonych, dopuszczono do odlotu wypełnionego pasażerami samolotu izraelskich linii El-Al – pisze serwis Wayne Madsen Report.

Informacja o odlocie z nowojorskiego lotniska JFK samolotu El-Al, została potwierdzona przez dwa niezależne źródła. Po słynnych wydarzeniach 9-11, o godzinie 9:24 rano wprowadzono zakaz poruszania się w przestrzeni powietrznej: wydano nakaz przymusowego lądowania wszystkich samolotów oraz zakaz startów. Pomimo tego, w kilka godzin później, o godzinie 16:11 z lotniska Kennedy’ego wystartował samolot Boeing 747 izraelskich linii El-Al z portem docelowym Ben Gurion International Airport w Tel Awiwie.

Jak wiadomo, po wydarzeniach 9-11 dopuszczono do zniszczenia kopii taśm, na których zarejestrowane były rozmowy wieży kontrolnej z samolotami. Uczynił to jeden z kierowników pracujących w wieży kontrolnej, który jednak nie poniósł żadnej odpowiedzialności z tego tytułu. Dochodzenie Departamentu Transportu oceniło zniszczenie taśm jako wynik „niewłaściwej oceny sytuacji”. Federalne Biuro Śledcze FBI oraz urząd lotnictwa FAA skonfiskowały również nagrania tzw. kontroli obszaru New York Air Route Traffic Control Center, położonej w Islip na Long Island.

Samolot El-Al odleciał na dwa dni przed wznowieniem cywilnego pasażerskiego transportu lotnicznego. Był to pierwszy lot samolotu w czasie obowiązywania ścisłego zakazu. Dopiero w dniu 13 września z Tampy (Floryda) do Lexington (Kentucky) odleciał odrzutowiec czarterowy LearJet z obywatelami Arabii Saudyjskiej, w tym członkami rodziny królewskiej, a 14 września odleciał z Providence (Rhode Island) do Paryża samolot z Saudyjczykami na pokładzie. Fakty te, oraz lot samolotu w dniu 20 września z, jak sie twierdzi „członkami Al-Kaidy” na pokładzie,  zostały ujęte w filmie Fahrenheit 9-11, zrealizowanym przez lewicowego reżysera Michale’a Moore, który jednostronnie przyjrzał się kilku aspektom związanym z wydarzeniami 9-11. Film ten zupełnie pomija oczywiste powiązania tych wydarzeń z wątkami żydowsko-izraelskimi.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Wayne Madsen Report | http://www.waynemadsenreport.com/articles/20100307

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content