Pakistan: 12-letnia chrześcijanka spalona żywcem

Aktualizacja: 2010-03-16 11:45 am

Kiran George zmarła w wyniku poparzeń 80 proc. powierzchni ciała. Wcześniej została zgwałcona i była więziona. Dziewczynka pracowała jako służąca w domu muzułmanina w pakistańskim stanie Pendżab.

Syn właściciela zgwałcił ją, potem uwięził. O sprawie dowiedziała się jednak rodzina dziewczynki, żyjąca w skrajnym ubóstwie, ale poradziła jej zachowanie milczenia, wierząc że w końcu oprawca da jej spokój.

Zgwałcona dwunastolatka opowiedziała jednak o zajściu swoim przyjaciółkom. Z zemsty syn pana domu oblał ją benzyną i podpalił. Do konającej córki wezwano rodziców. Powiedziano im, że był to wypadek w kuchni. Kiran była już w stanie agonalnym i zmarła po dwóch dniach w szpitalu w Lahaurze. Sprawę dziewczynki monitoruje Komisja Sprawiedliwości i Pokoju pakistańskiego episkopatu. Zajęła się nią też policja, ponieważ konająca zdążyła złożyć zeznania obciążające sprawcę.

To nie pierwszy taki przypadek. Pod koniec stycznia br. 12-letnia katoliczka Shazia Bashir została zamordowana przez zamożnego muzułmanina, u którego pracowała jako pomoc domowa. – Spalimy żywcem każdego, kto zechce reprezentować w sądzie interesy ofiary – czytamy w oświadczeniu… stowarzyszenia adwokatów w Lahaurze.

MaRo/RV

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=19448 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]