“Gazeta Wyborcza”: Seksedukacja w przedszkolu? Jak najszybciej!

Aktualizacja: 2010-03-15 9:16 pm

Maria Fronczek uważa, że edukować seksualnie powinno się już dzieci w przedszkolu. Między innymi po to, by wiedziały, że masturbacja to nic złego.

– To naturalny etap poznawania własnego ciała. Martwić można się, kiedy dziecko robi to zbyt często, np. zawsze gdy jest zestresowane. Tak często zachowują się dzieci z lękami. Masturbują się, żeby się zmęczyć i spokojnie zasnąć. Wówczas rodzice powinni zasięgnąć porady specjalisty – mówi w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” psycholog Maria Fronczek. – Nie powinno się pozwalać, by robiło to przy innych osobach. I nigdy nie wolno wpędzać go w poczucie winy – dodaje.

Kobieta współpracująca z Fundacją Nie Tylko Matka Polka prowadzi warsztaty edukacji seksualnej dla przedszkolaków. Jej zdaniem zajęcia na temat seksu należy zacząć jak najwcześniej. To pomaga dzieciom zdobyć pewność siebie, chroni je przed ewentualnym molestowaniem i zrozumieć, czym jest intymność.

Fundacja Nie Tylko Matka Polka to organizacja feministyczna, której celem ma być wspieranie matek. Chce go osiągnąć między innymi poprzez „wspieranie i upowszechnianie problematyki kobiecej, problematyki gender, feminizmu”.

sks/GW

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=19431 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]