Aktualizacja strony została wstrzymana

Polacy! Wracajcie skąd przyszliście!

Po tym, jak brytyjski rząd przyznał, że masowy napływ imigrantów kosztował rodowitych Brytyjczyków setki tysięcy miejsc pracy, nadeszły ciężkie czasy dla Polaków mieszkających w Anglii – czytamy w dzienniku „Polska”.

W sobotę Biuro Statystyk Narodowych opublikowało raport, który nie pozostawia złudzeń. Aż 84 proc. Brytyjczyków chce całkowitego wstrzymania imigracji. Według raportu bowiem już 1 na 8 miejsc pracy na Wyspach zajmuje pracownik, który urodził się w innym kraju, a od 2004 roku, kiedy Wielka Brytania otworzyła dla nas swój rynek, Brytyjczycy stracili aż pół miliona miejsc pracy. Poza tym w ubiegłym tygodniu komisja gospodarki Izby Lordów opublikowała swój raport, z którego wynika, że masowa imigracja nie wniosła niczego dobrego do gospodarki.

Wszystkie te dane powodują wzrost niechęci do Polaków wśród Brytyjczyków, zwłaszcza tych gorzej sytuowanych. Na zlecenie telewizji Channel 4 przeprowadzono badania opinii publicznej, które wykazały, że aż 83 proc. Brytyjczyków jest zdania, że kraj przeżywa kryzys imigracyjny. 84 proc. chce zatrzymania imigracji, a 69 proc. badanych uważa, że imigranci są lepiej traktowani. Co ciekawe, nawet 58 proc. imigrantów chce wstrzymania napływu obcokrajowców na Wyspy. – Oni mówią tyloma językami, że mówiąc po angielsku nie jestem rozumiany we własnym kraju – żali się Rick Scott, czyściciel dywanów, który sam jest potomkiem imigrantów z Jamajki.

Zdaniem prof. Roberta Rowthorna z Cambridge winni spadkowi zatrudnienia są często sami Brytyjczycy. Przed przyjazdem wykwalifikowanych pracowników z Polski brakujące pół miliona miejsc pracy zajmowali bowiem robotnicy, którzy często nie skończyli nawet podstawówki.

Piotr Kalisz
Goniec.com

Za: goniec.com

Ciężkie czasy dla Polaków w Wielkiej Brytanii – Polacy! Wracajcie skąd przyszliście!

Skip to content