Szkocja: drastycznie spadła liczba zawieranych małżeństw

Aktualizacja: 2010-03-15 7:54 am

Liczba zawieranych małżeństw spadła w Szkocji do najniższego poziomu od ponad 150 lat. Statystki z General Register Office for Scotland pokazują, że w ub. roku zarejestrowano 27 524 nowe małżeństwa. Dwa lata temu było ich blisko 29 tys.

– Zaobserwowaliśmy spadek liczby zawieranych małżeństw do poziomu 27 524, tj. najniższego poziomu od czasów wiktoriańskich. Jest to najniższy wskaźnik liczby zawieranych małżeństw przypadających na 1000 mieszkańców od 1855 r. – stwierdził główny statystyk Szkocji Duncan Macniven

Gay Hickey, prawniczka zajmująca się mediacjami miedzy małżonkami przyznała, że wcale jej te dane nie zaskoczyły. – Małżeństwa są coraz rzadziej zawierane a coraz więcej par żyje ze sobą, istnieje też coraz większa akceptacja dla związków pozamałżeńskich – stwierdziła. Hickey dodała również, że istnieje większa akceptacja dla par, które mają dzieci, ale nie pozostają w związku małżeńskim. Jest to zjawisko, które nie miało miejsca 50 lat temu.

Hickey zaobserwowała także, że wśród par panuje moda na to, aby zawrzeć małżeństwo dopiero po wielu latach wspólnego pożycia, tak by zrodzone z takiego związku dzieci mogły być na ślubie swoich rodziców.

Źródło: heraldscotland.com, AS

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=19385 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]