Aktualizacja strony została wstrzymana

Mądrala Wałęsa krytykuje abpa Głódzia – „to nieszczęście i pokaranie”

– Jeśli metropolitą zostanie arcybiskup Głódź, będzie to nieszczęście dla tej diecezji – powiedział były prezydent Lech Wałęsa. Ocenił w ten sposób kandydaturę arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, który miałby zastąpić na stanowisku arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego – informuje serwis gazeta.pl.

Zdaniem Wałęsy, abp Głódź nie pasuje do diecezji pod względem charakterologicznym – Byłoby to dla nas nieszczęście, pokaranie – zapewnia były prezydent. – Znam biskupa Głódzia osobiście od lat. Wierzę, że mimo wszystko nie dojdzie do tej nominacji – dodaje.

Abp Gocłowski jest ordynariuszem diecezji gdańskiej od 1984 r., wkrótce przechodzi na emeryturę. Spekuluje się, że jego następcą Abp Głódź znany jest od lat 90., gdy został biskupem polowym Wojska Polskiego. Obecnie rządzi diecezją warszawsko-praską. W Episkopacie Polski należy do grona eurosceptyków, wielokrotnie występował jako obrońca i zwolennik stylu reprezentowanego przez Radio Maryja – informuje serwis gazeta.pl.


Komentarz Prawy.pl:

Rzecz jest prosta i nikt nie może zaprzeczyć, że w Kościele polskim są dwa kościoły. Jeden popiera grupę przywiązaną do tradycji (m. in. abp. Głódź, abp. Michalik, abp. Stefanek) drugi zaś „postępowców” (przykładowo bp. Życiński, bp. Pieronek, abp. Gocłowski). Jest to w jakiejś mierze uproszczenie, ale podział jest wyczuwalny dla każdego bacznego obserwatora życia Kościoła.

Wałęsa od lat jest człowiekiem Unii Wolności i Platformy Obywatelskiej. Stąd jego nienawiść do Radia Maryja i niechęć posunięta aż do krytyki dostojnika kościelnego, który nie boi sie wystąpić w Radio Maryja.

Prezydencie, wstyd! Byłeś marionetką w rękach KORowców, a uwierzyłeś, ze byleś reformatorem Polski. Obyś nie uwierzył, ze możesz zostać reformatorem Kościoła.

Robert Wyrostkiewicz

Za: prawy.pl

 

Skip to content