Arizona: Kuratorium rozdaje uczniom na studniówce zestawy z kondomami

Aktualizacja: 2008-04-8 10:45 am

Władze zarządu szkół w stanie Arizona przegłosowały rozdawanie uczniom podczas uroczystości Prom (odpowiednik polskiej studniówki), specjalnego zestawu, w który wchodzą… prezerwatywy.

Wzorem kuratoriów w innych stanach, również i Arizona będzie rozdawać uczniom zestawy (Prom bag) składające się z takich pamiątek jak ramki do zdjęć, baloniki czy cukierki, “wzbogacone” w tym roku o dwie sztuki prezerwatyw.

Decyzja rozdawania kondomów podczas tradycyjnej potańcówki na zakończenie szkoły, wzburzyła część rodziców, którzy interweniują, pisząc również listy do lokalnych gazet.

Kilka tygodni wcześniej, kuratorium na Florydzie zapowiedziało wprowadzenie dla 6-klasistów lekcji o praktycznych sposobach używania środków antykoncepcyjnych, podczas których mają być rozdawane kondomy. Program sponsorowany jest przez organizację aborcyjną “Planowane Rodzicielstwo”.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1931 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]