Argentyna: unieważnienie homo-małżeństwa

Argentyński sędzia federalny Felix Igarzabal unieważnił wcześniejszą decyzję sędziny z Buenos Aires, która zezwoliła dwóm pederastom na zawarcie „małżeństwa” w lokalnym urzędzie stanu cywilnego. Sędzia Igarzabal nakazał homoseksualistom zwrócić wszystkie dokumenty, potwierdzające zawarcie przez nich związku.

Sędzia w uzasadnieniu wyroku powołał się na art. 172 kodeksu cywilnego, który stanowi, że „pełna i dobrowolna zgoda, wyrażona osobiście przez mężczyznę i kobietę przed kompetentnym do tego organem władzy, jest niezbędna do zaistnienia małżeństwa”.

Prawniczka pederastów Florenzia Kravetz twierdzi, że nie otrzymała jeszcze decyzji sędziego, a wiec małżeństwo jej klientów pozostaje ważne do czasu dostarczenia jej orzeczenia. Homoseksualiści zapowiadają, że odwołają się do Sądu Najwyższego.

Decyzja sędziny z Buenos Aires została zaskarżona przez Stowarzyszenie Prawników Katolickich, którzy obawiali się ustanowienia niebezpiecznego precedensu, w wyniku którego legalizowane byłyby kolejne „małżeństwa” osób tej samej płci w Argentynie.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Za: PiotrSkarga.pl | http://www.piotrskarga.pl/ps,4940,2,0,1,I,informacje.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content