Argentyna: unieważnienie homo-małżeństwa

Aktualizacja: 2010-03-11 10:52 am

Argentyński sędzia federalny Felix Igarzabal unieważnił wcześniejszą decyzję sędziny z Buenos Aires, która zezwoliła dwóm pederastom na zawarcie „małżeństwa” w lokalnym urzędzie stanu cywilnego. Sędzia Igarzabal nakazał homoseksualistom zwrócić wszystkie dokumenty, potwierdzające zawarcie przez nich związku.

Sędzia w uzasadnieniu wyroku powołał się na art. 172 kodeksu cywilnego, który stanowi, że „pełna i dobrowolna zgoda, wyrażona osobiście przez mężczyznę i kobietę przed kompetentnym do tego organem władzy, jest niezbędna do zaistnienia małżeństwa”.

Prawniczka pederastów Florenzia Kravetz twierdzi, że nie otrzymała jeszcze decyzji sędziego, a wiec małżeństwo jej klientów pozostaje ważne do czasu dostarczenia jej orzeczenia. Homoseksualiści zapowiadają, że odwołają się do Sądu Najwyższego.

Decyzja sędziny z Buenos Aires została zaskarżona przez Stowarzyszenie Prawników Katolickich, którzy obawiali się ustanowienia niebezpiecznego precedensu, w wyniku którego legalizowane byłyby kolejne „małżeństwa” osób tej samej płci w Argentynie.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=19266 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]