UE pozwoliła na używanie komórek w samolotach

Aktualizacja: 2008-04-7 2:14 pm

Już wkrótce będzie można rozmawiać przez telefony komórkowe podczas lotu samolotem na terenie całej Unii. Komisja Europejska przyjęła przepisy pozwalające na uruchomienie tej usługi.

Rozmowy podczas lotu będą możliwe, dzięki podłączeniu telefonów komórkowych pasażerów do pokładowej sieci, która z kolei będzie łączyć się z ziemią przez satelitę. Bruksela ujednoliciła wymogi techniczne, które będzie musiała spełniać sieć i ustaliła warunki dotyczące udzielania zezwoleń na korzystanie z komórek w samolocie.

Krajowe zezwolenia wydawane poszczególnym liniom lotniczym będą uznawane na terenie całej Unii. Oczywiście taka usługa, to dodatkowe koszty – przyznał rzecznik Komisji Europejskiej Martin Selmayr. „Jak wielkie one będą – to ustali konkurencja na rynku. Im więcej linii lotniczych i operatorów komórkowych udostępni taką usługę, tym niższe będą ceny dla konsumentów” – dodał.

Ze względów bezpieczeństwa, rozmowa telefoniczna będzie możliwa po osiągnięciu przez samolot wysokości przelotowej. System będzie wyłączony podczas startu i lądowania, a także podczas turbulencji.
 
IAR/GJ

Za: prawy.pl

 

(Podkreślenia w tekście pochodzą od Redakcji BIBUŁY – porównaj tekst poniżej)

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1923 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]