Aktualizacja strony została wstrzymana

Izrael wykrył „skandal” na lotnisku Okęcie: Sklep sprzedaje figurki Żydów

„Wolnocłowy sklep z pamiątkami na warszawskim lotnisku Okęcie sprzedaje figurki Żydów z dużym nosem, jarmułką i workiem pieniędzy, w różnych pozach. Do każdego worka włożona jest prawdziwa moneta złotówkowa.” – informuje na swojej stronie internetowej oficjalna agencja rządu izraelskiego – Forum Koordynacji Walki z Antysemityzmem (CFCA – The Coordination Forum for Countering Antisemitism). W krótkiej informacji podano krakowskiego producenta figurynek wraz z dokładnym adresem.

Jak widać z powyższego, kojarzenie Żyda z dużym nosem (cecha genetyczna wielu Żydów), czy workiem pieniędzy (Żydzi od stuleci zajmują się handlem i finansami) – jest w dzisiejszych czasach nazywane „antysemityzmem” i jak widać tak właśnie zostało zakwalifikowane przez agencję państwa Izrael. Jak zatem należy kojarzyć Żyda? Niestety, nie otrzymujemy odpowiedzi.

Jeśli jednak nie odpowiada komuś wizerunek Żyda z workiem pieniędzy, może bardziej właściwe byłyby figurynki przedstawiające producentów filmów pornograficznych, wszak niemal cała ta branża jest w rękach żydowskich, co przyznają żydowscy eksperci. [Zob. BIBUŁA]. A może jako producentów i przemytników np. narkotyków Ecstasy – wszak jak przyznają policje na całym świecie, niemal 100% tego narkotyku pochodzi z Izraela i rozprowadzane jest często przez młodych Chasydów, korzystających z utartych kanałów przemytników diamentów (zgadnij, koteczku, a do kogo należy ta branża?) [Zob. BIBUŁA]. Jest jeszcze wiele innych ciekawych branż zdominowanych lub z wyraźną nadreprezentacją Żydów – może te byłyby bardziej odpowiednie? Niestety, niektórym nie można dogodzić: chcieliby istnieć wszędzie, lecz jednocześnie pragnęliby być niewidzialni. Ale tak się nie da.

 

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: CFCA | http://www.antisemitism.org.il/eng/events/46124/Poland-statuetteswithanantisemiticstereotypebeingsoldattheWarsawairport

Skip to content