Aktualizacja strony została wstrzymana

Kompromitacja i zagrożenie bezpieczeństwa: Stany Zjednoczone przekazały produkcję paszportów elektronicznych firmom zagranicznym

Stany Zjednoczone zdecydowały o przekazaniu produkcji swoich najnowszych paszportów elektronicznych, zagranicznym firmom – informuje dziennik The Washington Times w pierwszej części specjalnego raportu.

W pogoni za zyskami, rządowa drukarnia The Government’s Printing Office zdecydowała przekazać produkcję paszportów z wbudowanym czipem RFID, firmom zagranicznym, w tym drukarni na Tajwanie. Po przekazaniu produkcji (outsourcing), drukarnia zażądała od Departamentu Stanu ponad 100 milionów dolarów więcej, licząc sobie dwa razie więcej za produkcję paszportu niż dotychczas.

Przedstawiciele drukarni, Departamentu Bezpieczeństwa – HSD, Departamentu Stanu i innych instytucji rządowych, próbują pomniejszyć znaczenie tej kompromitującej decyzji, stwierdzając, że nie ma niebezpieczeństwa kradzieży czy kopiowania najważniejszych elementów najnowszego paszportu amerykańskiego. Innego zdania są eksperci, a nawet Główny Inspektor, J. Anthony Ogden, który w październiku ubiegłego roku powiedział, że dostrzega „znaczące braki” w procesie produkcji paszportów.

Paszporty amerykańskie są obecnie transportowane do Europy gdzie wszczepia im się elektroniczne czipy, po czym wędrują do Tajlandii gdzie montowana jest antena radiowa. Drukarnia w Norwegii, która produkuje okładki do paszportów amerykańskich, oznajmiła w październiku ubr., że wywiad chiński zdołał wykraść tajemnicę produkcji microczipów.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

CZYTAJ O CZIPACH RFID:

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content