Kompromitacja i zagrożenie bezpieczeństwa: Stany Zjednoczone przekazały produkcję paszportów elektronicznych firmom zagranicznym

Aktualizacja: 2008-04-2 2:32 pm

Stany Zjednoczone zdecydowały o przekazaniu produkcji swoich najnowszych paszportów elektronicznych, zagranicznym firmom – informuje dziennik The Washington Times w pierwszej części specjalnego raportu.

W pogoni za zyskami, rządowa drukarnia The Government’s Printing Office zdecydowała przekazać produkcję paszportów z wbudowanym czipem RFID, firmom zagranicznym, w tym drukarni na Tajwanie. Po przekazaniu produkcji (outsourcing), drukarnia zażądała od Departamentu Stanu ponad 100 milionów dolarów więcej, licząc sobie dwa razie więcej za produkcję paszportu niż dotychczas.

Przedstawiciele drukarni, Departamentu Bezpieczeństwa – HSD, Departamentu Stanu i innych instytucji rządowych, próbują pomniejszyć znaczenie tej kompromitującej decyzji, stwierdzając, że nie ma niebezpieczeństwa kradzieży czy kopiowania najważniejszych elementów najnowszego paszportu amerykańskiego. Innego zdania są eksperci, a nawet Główny Inspektor, J. Anthony Ogden, który w październiku ubiegłego roku powiedział, że dostrzega “znaczące braki” w procesie produkcji paszportów.

Paszporty amerykańskie są obecnie transportowane do Europy gdzie wszczepia im się elektroniczne czipy, po czym wędrują do Tajlandii gdzie montowana jest antena radiowa. Drukarnia w Norwegii, która produkuje okładki do paszportów amerykańskich, oznajmiła w październiku ubr., że wywiad chiński zdołał wykraść tajemnicę produkcji microczipów.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

CZYTAJ O CZIPACH RFID:

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1899 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]