Dziecko kierowało ruchem lotniczym z wieży lotniska JFK

Aktualizacja: 2010-03-3 1:54 pm

Federalny urząd lotnictwa Federal Aviation Administration (FAA) bada sprawę dopuszczenia przez personel wieży kontrolnej nowojorskiego lotniska John F. Kennedy International Airport, niezidentyfikowanego z nazwiska i wieku dziecka do kierowania ruchem samolotów.

Incydent miał miejsce dwa tygodnie temu, podczas którego dziecko wydawało rozkazy pilotom nadlatujących samolotów. W rozmowie z wieżą kontrolną zdziwieni piloci po usłuszeniu rzeczowych instrukcji chwalili jednak dziecko za “dobrze wykonaną robotę”. Wszystko wskazuje, że dziecko wydawało instrukcje pod nadzorem osoby dorosłej.

Urząd FAA stwierdził w komunikacie, że “Tego rodzaju zachowanie jest nie do zaakceptowania i nie wyraża profesjonalizmu oczekiwanego od pracowników FAA”.

Lotnisko JFK jest największym międzynarodowymo lotniskiem w Stanach Zjednoczonych, z 48 milionami pasażerów rocznie i 450 tysiącami startów/lądowań samolotów rocznie.

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=18987 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]