Dziecko kierowało ruchem lotniczym z wieży lotniska JFK

Federalny urząd lotnictwa Federal Aviation Administration (FAA) bada sprawę dopuszczenia przez personel wieży kontrolnej nowojorskiego lotniska John F. Kennedy International Airport, niezidentyfikowanego z nazwiska i wieku dziecka do kierowania ruchem samolotów.

Incydent miał miejsce dwa tygodnie temu, podczas którego dziecko wydawało rozkazy pilotom nadlatujących samolotów. W rozmowie z wieżą kontrolną zdziwieni piloci po usłuszeniu rzeczowych instrukcji chwalili jednak dziecko za „dobrze wykonaną robotę”. Wszystko wskazuje, że dziecko wydawało instrukcje pod nadzorem osoby dorosłej.

Urząd FAA stwierdził w komunikacie, że „Tego rodzaju zachowanie jest nie do zaakceptowania i nie wyraża profesjonalizmu oczekiwanego od pracowników FAA”.

Lotnisko JFK jest największym międzynarodowymo lotniskiem w Stanach Zjednoczonych, z 48 milionami pasażerów rocznie i 450 tysiącami startów/lądowań samolotów rocznie.

Za: Reuters | http://in.reuters.com/article/oddlyEnoughNews/idINTRE6223S920100303?feedType=RSS&feedName=oddlyEnoughNews&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+reuters%2FINoddlyEnoughNews+%28News+%2F+IN+%2F+Oddly+Enough%29&utm_content=Google+Reader

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content