Hiszpańskie dzieci piszą do Izraela: “Idźcie tam, gdzie was zaakceptują”. Żydzi oskarżają rząd Zapatero o antysemityzm

Aktualizacja: 2010-03-1 11:32 am

Hiszpańskie dzieci ślą do ambasady Izraela listy oskarżające Żydów m.in. o zabijanie palestyńskich dzieci. Choć ministerstwo edukacji od akcji się odżegnuje, władze Izraela zarzucają mu antysemicką i antyizraelską kampanię w szkołach.

Oficjalna skarga ministerstwo spraw zagranicznych Izraela została złożona na ręce hiszpańskiego ambasadora w Tel Awiwie. Izraelskie ministerstwo poprosiło w niej Hiszpanię o jednoznaczną interwencję, bo izraelski ambasador w Hiszpanii, jak twierdzi, otrzymał ostatnio wiele listów od uczniów oskarżających Tel Awiw o zabijanie palestyńskich dzieci.

“Izrael zabija dla pieniędzy – pisali do niego mali Hiszpanii. „Zostawcie kraj dla Palestyńczyków!” a także “Idźcie tam, gdzie was zaakceptują!” – to tylko kilka z haseł, jakie znalazły się w listach od dzieci. Ministerstwo prosi rząd Zapatero o “podjęcie działań w celu ukrócenia kampanii”.

Źródła rządowe w Madrycie zaprzeczają jednak jakoby kampanię prowadziło hiszpańskie ministerstwo edukacji. Zdaniem jej przedstawicieli, została ona zorganizowana przez osoby prywatne, które najprawdopodobniej otrzymały na nią zgodę.

AJ/Polskieradio.pl

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=18892 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]