Brytyjski rząd chce powstrzymać powszechną “erotyzację” dzieci i młodzieży

Aktualizacja: 2010-03-1 12:16 am

Powstrzymać powszechną “erotyzację” dzieci i młodzieży – Taki cel postawił sobie brytyjski rząd. Producenci i sprzedawcy odzieży i innych artykułów o erotycznym podtekście, skierowanych do dzieci i młodzieży, mieliby trafić na czarną listę. Projekt popiera premier Gordon Brown, który doznał szoku, kiedy zobaczył piórniki z króliczkiem Playboya.

Do tego doszły chłopięce podkoszulki z napisami treści seksualnej i biustonosze z pompowanymi wkładkami dla dorastających dziewcząt.

Co konkretnie planuje rząd? Aby firmy wytwarzające takie produkty lub sprzedające je zostały w pierwszym etapie ostrzeżone, a w dalszym wpisane na czarną listę, którą publikowałaby pozarządowa organizacja NSPCC (The National Society for the Prevention of Cruelty to Children), zajmująca się szeroko rozumianą ochroną dzieci.

Gazeta “Mirror” pisze, że brytyjskiego premiera zaszokował, przygotowany na zlecenie MSW, raport dr Lindy Papadopoulos opisujący zjawisko “erotyzacji” młodzieży w mediach, reklamie i handlu detalicznym i jego psychologiczne i społeczne konsekwencje.

– Raport uzmysławia nam, iż niektóre produkty oferowane młodzieży muszą napawać niepokojem. Bez względu na presje, którym poddawani są dorośli, każdy z nas ma obowiązek zatroszczyć się o dobro naszych dzieci. Obowiązek ten spoczywa nie tylko na rodzicach, ale także rządzie i biznesie – zaznaczył Brown.

Zdaniem autorki raportu, znanej z występów w brytyjskich mediach doktor psychologii, zachodzi wyraźny związek między bombardowaniem dzieci i młodzieży wizerunkami o treści seksualnej a przemocą wobec dziewcząt i kobiet. Raport wskazuje na magazyny dla mężczyzn, prowokacyjne style odzieży dla dzieci i nastolatków, reklamę i pornografię w telefonii komórkowej.

Papadopoulos chce, by duże sieci handlu detalicznego otrzymały wytyczne w sprawie odzieży dla dzieci i nastolatków. – Dorastającym dziewczętom dajemy do zrozumienia, że ich wartość leży w byciu atrakcyjnymi dla chłopców za każdą cenę, a chłopcom mówimy, iż ich sprawdzianem jest zdolność uprzedmiotowienia dziewcząt, a następnie dziwimy się, że przemoc wśród nastolatków jest duża – powiedziała psycholog, cytowana przez Sky TV.

MaRo/Rp.pl

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Powstrzymać powszechnÄ… "erotyzację" dzieci i młodzieży»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=18882 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]