Msza Trydencka w opolskiej katedrze

Aktualizacja: 2010-03-1 12:12 am
W Sobotę Suchych Dni Wielkiego Postu, 27 lutego 2010 r. ks. Wojciech Grygiel z Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra odprawił przy ołtarzu Matki Bożej Opolskiej w katedrze Św. Krzyża w Opolu Mszę świętą śpiewaną w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Była to pierwsza Msza Trydencka sprawowana w opolskiej katedrze od czasów reform posoborowych.

Msza trydencka w Katedrze Opolskiej

Msze w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w Opolu są odprawiane regularnie w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godzinie 12:00 w kościele św. Sebastiana. Celebransem jest ks. prof. dr hab. Kazimierz Dola, były rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Nysie.

J.S.

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=18880 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]