Aktualizacja strony została wstrzymana

Nowy (stary) niemiecki wynalazek: Prosta maszyna do samobójstw i eutanazji

Dr Roger Kusch, niemiecki polityk i prawnik, zaprezentowal pierwszą w Europie maszynę do dokonywania samobójstw, reklamowaną przez twórcę jako „akt miłości chrześcijańskiej”.

Pomalowna na zielono, wielkości pudełka od butów maszyna, zaprojektowana została jako proste urządzenie, które po spełnieniu swojej funkcji, będzie mogło być wypożyczone innej osobie. „Naciśnij jeden przycisk i po kilku sekundach nadejdzie śmierć” – dr Kusch tłumaczy prostotę działania maszyny. Zasada rzeczywiście jest prosta: po włączeniu urządzenia i naciśnięciu przycisku, igłą wbitą w żylę delikwenta wprowadzony jest śmiertelny chlorek potasu, związek używany do przeprowadzania wyroków śmierci np. w amerykańskich więzieniach.

Celem zaprezentowania maszyny przez dr. Kuscha – szefa „towarzystwa wspierającego samobójstwa”, byłego prokuratora, członka CDU i parlamentarzystę regionu Hamburga – jest w rzeczywistości wywołanie dyskusji nad eutanazją i obejście obowiązujących przepisów jej zakazujących. „Według obowiązującego prawa chora osoba może sama podjąć decyzję [o uśmierceniu], zatem wypożyczanie takiej maszyny nie jest sprzeczne z prawem, tak samo jak nie jest sprzeczne podanie jej noża czy żyletki” – wyjaśnia prawnik Gerhard Strate, i dodaje: „Karze podlega tylko ten, kto nadusiłby przycisk na prośbę chorej osoby.”

Dr Kusch zapowiedział, że będzie uczestniczył w pierwszym użyciu tej pierwszej w Europie maszyny.

Po raz pierwszy podobną maszynę zaprezentował 10 lat temu doktor medycyny Philip Nitschke z Australii – znany i nagradzany „humanista”, założyciel pro-eutanazyjnej organizacji Exit.

 

KOLEJNOŚÄ† UKAZYWANIA SIĘ INFORMACJI:

 

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content