Aktualizacja strony została wstrzymana

Hiszpania: lewica zalegalizowała zabijanie dzieci nienarodzonych

Zdominowany przez lewicę hiszpański Senat przyjął wczoraj nowelizację ustawy aborcyjnej, która znacznie liberalizuje ten zbrodniczy proceder. Zgodnie z nowymi zasadami, które zaczną obowiązywać w cztery miesiące po opublikowaniu nowelizacji w dzienniku ustaw, aborcja będzie w Hiszpanii bezkarna do 14. tygodnia ciąży, a w wyjątkowych przypadkach nawet do 22. tygodnia – donosi portal wiara.pl.

Forsowana przez rządzącą lewicę nowelizacja restrykcyjnej dotąd ustawy spotkała się z ostrymi protestami Kościoła i obrońców życia. Nie udało się jej zablokować ale ostatecznie zdecydowano, że 16-latki i 17-latki będą musiały powiadamiać o zamiarze uśmiercenia swojego nienarodzonego dziecka przynajmniej jedno z rodziców. Rząd premiera Jose Luisa Rodrigueza Zapatero planował początkowo zezwolenie nastolatkom (w wieku 16-18 lat) na aborcję bez konieczności uzyskania zgody rodziców.

Za reformą opowiedzieli się rządzący socjaliści (PSOE) oraz kilka partii lewicowych i regionalnych. Przeciw głosowali głównie konserwatyści (PP).

Dotychczasowa ustawa z 1985 roku z zasady zabraniała aborcji, dopuszczając wyjątki w sytuacji, gdy ciąża jest wynikiem gwałtu, gdy stwierdza się nieodwracalne uszkodzenie płodu lub gdy istnieje zagrożenie zdrowia fizycznego albo psychicznego kobiety. Średnio dokonuje się w Hiszpanii ok. 100 tysięcy aborcji rocznie – informuje wiara.pl.

Źródło: wiara.pl

Za: PiotrSkarga.pl | http://www.piotrskarga.pl/ps,4881,2,0,1,I,informacje.html

Skip to content