Hiszpania: lewica zalegalizowała zabijanie dzieci nienarodzonych

Aktualizacja: 2010-02-25 9:25 am

Zdominowany przez lewicę hiszpański Senat przyjął wczoraj nowelizację ustawy aborcyjnej, która znacznie liberalizuje ten zbrodniczy proceder. Zgodnie z nowymi zasadami, które zaczną obowiązywać w cztery miesiące po opublikowaniu nowelizacji w dzienniku ustaw, aborcja będzie w Hiszpanii bezkarna do 14. tygodnia ciąży, a w wyjątkowych przypadkach nawet do 22. tygodnia – donosi portal wiara.pl.

Forsowana przez rządzącą lewicę nowelizacja restrykcyjnej dotąd ustawy spotkała się z ostrymi protestami Kościoła i obrońców życia. Nie udało się jej zablokować ale ostatecznie zdecydowano, że 16-latki i 17-latki będą musiały powiadamiać o zamiarze uśmiercenia swojego nienarodzonego dziecka przynajmniej jedno z rodziców. Rząd premiera Jose Luisa Rodrigueza Zapatero planował początkowo zezwolenie nastolatkom (w wieku 16-18 lat) na aborcję bez konieczności uzyskania zgody rodziców.

Za reformą opowiedzieli się rządzący socjaliści (PSOE) oraz kilka partii lewicowych i regionalnych. Przeciw głosowali głównie konserwatyści (PP).

Dotychczasowa ustawa z 1985 roku z zasady zabraniała aborcji, dopuszczając wyjątki w sytuacji, gdy ciąża jest wynikiem gwałtu, gdy stwierdza się nieodwracalne uszkodzenie płodu lub gdy istnieje zagrożenie zdrowia fizycznego albo psychicznego kobiety. Średnio dokonuje się w Hiszpanii ok. 100 tysięcy aborcji rocznie – informuje wiara.pl.

Źródło: wiara.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=18778 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]