Francuscy zboczeńcy zostali administracyjnie “uzdrowieni”

Aktualizacja: 2010-02-24 1:43 pm

Wielkim zwycięstwem transseksualistów nazwano ukazanie się we francuskim Dzienniku Ustaw dekretu Ministerstwa Zdrowia, który wykreśla z katalogu chorób tego typu przypadłość. We Francji naliczono od 40 tys. do 60 tys. transseksualistów. Do tej pory uznawano transseksualizm za jedną z „patologii mentalnych” i umieszczano na liście chorób psychicznych. Obecny „dekret” jest podobno „historyczny”, ale – jak się szybko okazało – transseksualiści wcale nie są z niego zadowoleni.

Skoro nie jest to choroba, „transy” nie mają co liczyć na zwrot pieniędzy z tutejszego ZUS „za leczenie” (!!!). Do tej pory mogli liczyć, że ubezpieczenie zwróci im niemal 100% kosztów za różne operacje i przygotowania do zmiany płci. Kandydat do zmiany płci mógł liczyć na sfinansowanie operacji jabłka Adama, leków hormonalnych, pomocy w zmianach głosu czy też – w zależności od rodzaju transformacji – nabytku lub ubytku owłosienia. Koszty spore, a tu społeczeństwo przestanie łożyć… Nic dziwnego, że rozmaite stowarzyszenia bi-, trans-, les-, homo- i cały ten LGTB, zamiast dalej “świętować sukces”, poleciały natychmiast ze skargami do Ministerstwa Zdrowia. Poza postulatami objęcia zmiany płci ubezpieczeniem społecznym, zażądano także możliwości administracyjnej zmiany płci, także bez operacji zmiany narządów płciowych, i uznania „transfobii” za rodzaj dyskryminacji ściganej prawem na równi z rasizmem i homofobią.

Bogdan Dobosz

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=18743 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]