Belgijska partia liberałów: Wprowadzić eutanazję dzieci i młodzieży!

Aktualizacja: 2008-03-27 3:54 pm

Przywódca głównej koalicyjnej belgijskiej partii liberalnej, Bart Tommelein, wezwał do rozszerzenia obowiązującej ustawy dopuszczającej eutanazję i zalegalizowania jej przeprowadzania na dzieciach i młodzieży.

Przywódca koalicyjnej partii flamandzkiej Vlaamse Liberalen en Democraten – VLD powiedział, że “Nie dopuścimy do tego, aby debata nad etyką była tak prowadzona jak przez ostatnie cztery lata. [Celem przeforsowania nowej ustawy] jako liberalowie, będziemy szukali większości parlamentarnej.”

Wprowadzona w 2002 roku ustawa zezwala na eutanazję niemowląt i, w praktyce, dzieci do 12 miesiąca życia oraz osób powyżej 18 roku życia. Partia liberałów wzywa do rozszerzenia jej na inne grupy wiekowe, czyli na dzieci i młodzież.

Ponad połowa dzieci poniżej 12 miesiąca życia umiera w Belgii na skutek “medycznej interwencji”. Oficjalne dane podają, że co miesiąc lekarze wydają decyzje o przeprowadzeniu 39 tego rodzaju zabójstw, jakkolwiek prawdziwe dane nie są znane.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1872 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]