Aktualizacja strony została wstrzymana

Australia: Wyrok 21 lat więzienia dla żydowskiego przemytnika narkotyków

Sąd australijski uznał Benjamina Rosenfelda winnym i skazał go na 21 lat więzienia za przemyt 100 kilogramów narkotyku znanego jako Ecstasy.

47-letni Rosenfeld, poprzez swoją firmę zarejestrowaną w Australii dokonał przemytu z Izraela narkotyków wartości ponad 45 milionów dolarów, przemyślnie schowanych w 170 piłkach tenisowych ukrytych w zbiornikach do podgrzewania wody.

Sędzia Anthony Puckeridge nie uznał wyjaśnień obrońcy Rosenfelda, jakoby przemytu dokonano bez wiedzy właściela przedsiębiorstwa. Jak informuje agencja izraelska JTA, sędzia postanowił, że „Rosenfeld będzie przebywał dalej w tym samym więzieniu [australijskim], gdzie pomaga innym żydowskim więźniom. Sędzia dodał, że Rosenfeld nie posiada żadnej rodziny w Australii.”

Skazany będzie mógł ubiegać się o przedterminowe zwolnienie w 2020 roku.

Niemal 100% światowych zapasów niezwykle groźnego i popularnego narkotyku Ecstasy jest kontrolowanych przez mafijną sieć żydowskich dealerów. Do przemycania narkotyków pomiędzy Europą a Stanami Zjednoczonymi, wykorzystywani są ortodoksyjni chasydzcy chłopcy. „Przemytnicy rekrutują się z ortodoksyjnych społeczności w Williamsburgu, Brooklynie, Monsey [stan New Jork]” – pisze m.in. żydowskie pismo Moment.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content