Mętlik w głowie Marszałka Komorowskiego: Jestem za życiem… więc i za in vitro

Jaki jest osobisty pogląd marszałka Sejmu na temat in vitro? – Konsekwentnie jestem za życiem – odpowiada „Gościowi Niedzielnemu” głośno deklarujący swój katolicyzm polityk. I dodaje, że z tego powodu popiera sztuczne zapłodnienie tą metodą. Jednak mimo to Komorowskiego jako katolika zachwala Władysław Bartoszewski.

We wtorek w Gdańsku Komorowskiego jako kandydata na prezydenta poparł Lech Wałęsa. Marszałka bardzo serdecznie podejmował też o.Maciej Zięba, dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności

Marszałek jest krytykowany z lewa i prawa za to, że blokuje prace nad regulacjami spraw bioetycznych. – To jawna obstrukcja – stwierdził w rozmowie z portalem Fronda.pl publicysta „Gościa” Bogumił Łoziński.

Na dodatek obecnie w sprawie in vitro nie ma w Polsce praktycznie żadnych regulacji i ludzkie zarodki nie są w ogóle chronione.

Polityk, ubiegający się o urząd prezydenta RP, nie zamierza się tym jednak przejmować. – Konsekwentnie jestem za życiem. W związku z tym jestem przeciwko aborcji, przeciwko eutanazji, karze śmierci, ale i za metodą in vitro, gdyż jest to szansa na życie – wyłuszcza w katolickim tygodniku. Co stwierdza na to, że ta metoda również zabija?

– Dlatego trzeba spróbować ustawę tak napisać, aby nie popaść w konflikt z nauką Kościoła, a jednak stworzyć szansę tym polskim rodzinom, które tylko dzięki tej metodzie mogą doczekać się własnego potomstwa – stwierdza filozoficznie współautor obowiązującej obecnie kompromisowej ustawy antyaborcyjnej.

Okazuje się więc, że marszałek polskiego Sejmu, uważany przez niektórych za konserwatystę i arystokratę, w sprawach moralnych ma gorsze rozeznanie, niż gwiazdki popkultury Jennifer Lopez, czy Celine Dion. Nie przeszkadza to Władysławowi Bartoszewskiemu, sekretarzowi stanu w kancelarii premiera Tuska. – Katolik, ojciec pięciorga dzieci – zachwalał go w TVN.

mm/Gość Niedzielny

Za: Fronda.pl | Marszałek Komorowski: Jestem za życiem... więc i za in vitro | http://www.fronda.pl/news/czytaj/marszalek_komorowski_jestem_za_zyciem_wiec_i_za_in_vitro

Skip to content