Migalski: PiS uczestniczyło w świństwie

Europoseł PiS, Marek Migalski zaprotestował publicznie przeciw udziałowi funkcjonariuszy Prawa i Sprawiedliwości w akcji wyrzucenia z pracy w TVP red. Anity Gargas. Ten przypadek pokazuje, jakie byłby koszty i jak wyglądałaby koalicja rządowa PiS z SLD – pisze Migalski na swoim blogu.

– Ile trzeba byłoby najeść się wstydu i jak obrzydliwe rzeczy trzeba by było robić, by utrzymać sojusz [PiS] z postkomunistami. I jak trudno byłoby spoglądać sobie w twarz w lustrze goląc się nad ranem – dodaje poseł PiS, Marek Migalski.

PiS zawarło w Telewizji publicznej układ z SLD. Mocą tego układu wyrzucono poprzedniego dyrektora, Piotra Farfała. Teraz wyrzucają z pracy dziennikarzy podejrzewanych o prawicowe przekonania. Anitę Gargas wyrzucili za emisje filmu o gen. Wojciechu Jaruzelskim, pt. „Towarzysz generał”. W filmie autorzy ujawniają przeszłość generała i jego pseudonim agenta Informacji Wojskowej, TW „Wolski”.

„Jeśli odważna, kontrowersyjna przyznajmy, niezależna, o prawicowych poglądach dziennikarka traci pracę w telewizji publicznej za zgodę na wyemitowaniu filmu pokazującego prawdziwe oblicze TW „Wolskiego”, to znaczy że jest to po prostu świństwo. I jeśli PiS przyłożyło do tego choć trochę ręki, jeśli nie protestowało, nie broniło tej dziennikarki, to znaczy, że w tym świństwie uczestniczyło. Na świństwach zaś nie da się zbudować zwycięstwa i powrócić do władzy. Bo i po co? By nadal uczestniczyć w świństwach? By wraz z czerwonymi zakłamywać historię, by represjonować odważnych dziennikarzy za mówienie prawdy o takich antybohaterach, jak Jaruzelski?

Jeśli tak, to ja wysiadam. Za „mientki” na to jestem. Niech uczestniczą w tych dealach prawdziwi patrioci, którzy dla dobra Polski są w stanie zrobić każde świństwo. Za tego typu rzeczy w życiu się płaci, one nie uchodzą bezkarnie. I oddalają nas tak naprawdę od zwycięstwa. Bo ludzie to widzą i wyciągają z tego wnioski. I zastanawiają się pewnie, po co nas dopuszczać do władzy, jeśli zdolni jesteśmy do takich rzeczy, jak ta ze zwolnieniem Anity Gargas.

magalski/romin

Za: Aspekt Polski | http://www.aspektpolski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2950&Itemid=1 | Migalski: PiS uczestniczyło w świństwie

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content