Aktualizacja strony została wstrzymana

Hindusi, Niemcy chcą wejść w „Bumar Łabędy”

Polski przemysł obronny, w odróżnieniu od sytuacji w innych krajów, przeżywa lata kryzysu. Do systematycznie likwidowanych firm polskich, co dzieje się pod naciskiem lobby zagranicznych firm konkurencyjych oraz nie kierujących się polską racją stanu polityków sprawujących władzę w Polsce, dołączyła słynna kiedyś fabryka czołgów „Bumar Łabędy”. Udziałowcem polskiej fabryky ma zamiar zostać hinduski koncern zbrojeniowy BEML oraz firma niemiecka, producent czołgów Leopard.

Informacje o „wejściu kapitałowych w polski przemysł zbrojeniowy” indyjskiego koncernu oraz firmy niemieckiej, pojawiły się podczas targów zbrojeniowych DefExpo 2010 w New Delhi.

Firma „Zakłady Mechaniczne Bumar Łabędy S.A.” wchodząca w skład koncernu „Bumar”, została zadłużona między innymi w wyniku braku zamówień przez rząd polski na sprzęt wojskowy wytwarzany w polskich przedsiębiorstwach. Wielu ekspertów uważa, że doprowadzanie do zadłużania polskich przedsiębiorstw jest celową i z góry zaplanowaną taktyką mającą w konsekwencji doprowadzić do ogłoszenia bankructwa i, albo upadku firmy, albo przejęcia jej przez „zagranicznego inwestora”.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Polskie Radio | http://www.polskieradio.pl/wiadomosci/iar/?id=139191

Skip to content