Prezydent Kolumbii: wojny nie było dzięki wstawiennictwu Matki Bożej

Aktualizacja: 2008-03-26 10:12 am

Prezydent Kolumbii Álvaro Uribe oświadczył, że nie doszło do otwartego konfliktu między tym krajem a Ekwadorem i Wenezuelą dzięki wstawiennictwu Matki Bożej – donosi KAI. Jej właśnie powierzył on rozwiązanie kryzysu podczas modlitwy różańcowej 5 marca, wzywając Najświętszą Maryję Pannę z Chiquinquirá – patronkę Kolumbii, z Coromoto – patronkę Wenezueli i Maryję Łaskawą z Ekwadoru.

Mogący doprowadzić do wojny konflikt między Kolumbią i Ekwadorem zaczął się 1 marca, gdy kolumbijskie siły powietrzne zbombardowały położone na terytorium Ekwadoru obozy Rewolucyjnych Sił Zbrojnych Kolumbii (FARC). Podczas ataku zginął jeden z przywódców tego terrorystycznego ugrupowania komunistycznego – Raúl Reyes. Ekwador natychmiast wprowadził stan najwyższej gotowości bojowej, kierując liczne oddziały na granicę z Kolumbią, po czym zerwał z tym państwem stosunki dyplomatyczne.

Po poparciu Ekwadoru przez Wenezuelę i Brazylię, zerwanie stosunków dyplomatycznych z Kolumbią ogłosiła też popierająca Ekwador Nikaragua, co zbiegło się z wizytą, którą prezydent Ekwadoru złożył w Peru, Wenezueli, Brazylii, Nikaragui i Panamie. Na granicę z Kolumbią Wenezuela skierowała 10 batalionów czołgów, a ponadto w stanie gotowości bojowej postawiła marynarkę wojenną i siły powietrzne.

W tej sytuacji prezydent Uribe zorganizował w pałacu prezydenckim w Bogocie modlitwę różańcową, na którą zaprosił władze państwowe, w tym przedstawicieli ministerstw obrony narodowej i spraw wewnętrznych. „W oczach ludzi wierzących ta modlitwa była skuteczna, gdyż kilka dni później reprezentanci trzech krajów podali sobie ręce podczas szczytu Grupy z Rio w Republice Dominikany, co dla wielu oznaczało zakończenie kryzysu” – pisze kolumbijski dziennik „El Tiempo”.

„Prezydent jest człowiekiem wierzącym. Zawsze nosi krzyżyk z drewna i metalu oraz różaniec, z którego czasem korzysta w czasie jazdy samochodem. Słyszałem również, jak się modlił w samolocie” – ujawnił kapelan pałacu prezydenckiego ks. Julio Solórzano. Dodał, że Uribe jest człowiekiem wiary, który stara się zgodnie z nią postępować.

Źródło: KAI

Za: PiotrSkarga.pl

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1864 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]