Niemcy: Lobby syjonistyczne doprowadziło do odwołania wykładów prof. Normana Finkelsteina

Pod wpływem syjonistycznych grup nacisku działających w Niemczech, doprowadzono do odwołania serii prelekcji z udziałem prof. Normana Finkelsteina, znanego krytyka rasistowskiej syjonistycznej polityki Izraela. Prof. Finkelstein miał wygłosić prelekcje w Monachium (24-25 lutego) oraz w Berlinie (26 lutego), na zaproszenie m.in.  pisma Junge Welt oraz Fundacji im. Heinricha Bölla. W związku z odwołaniem wykładów, które miały dotyczyć sytuacji w Strefie Gazy, prof. Finkelstein zrezygnował z przyjazdu do Niemiec.

Prof. Finkelstein, autor książki „Przedsiębiorstwo Holokaust” („Holocaust Industry„), krytykującej wybrane środowiska żydowskie za wykorzystywanie tragedii Żydów podczas II Wojny Światowej i bezwzględne robienie interesów zasłaniając się pomocą dla „ocalałych z Holokaustu”, w wywiadzie dla tureckiego dziennika Today’s Zaman, przeprowadzonym w styczniu ubiegłego roku, określił Izrael jako „państwo terrorystyczne powstałe w wyniku ludobójstwa Palestyńczyków w 1948 roku”. Dziękując premierowi Turcji, Recep Tayyip Erdogan oraz Turkom za odważne wsparcie Palestyńczyków w obecnym konflikcie z Izraelem, Finkelstein nazwał Izrael „państwem satanistycznym” oraz „państwem obłąkanym”.

Profesor Norman Finkelstein jest synem Żydów z Polski – matka przeżyła niemiecki obóz w Majdanku, a ojciec w Auschwitz. W wyniku swego nieustępliwego stanowiska krytykującego Izrael, pozbawiony został m.in. prawa do stałego etatu wykładowcy uniwersyteckiego na uniwersytecie DePaul w Chicago,  a w maju ubiegłego roku został aresztowany na lotnisku Ben Gurion i wydalony z Izraela z zakazem wjazdu na okres 10 lat.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: rense.com | http://www.rense.com/general89/fink.htm

Skip to content