Aktualizacja strony została wstrzymana

USA, Brazylia: Zlikwidowano międzynarodowy gang przestępców finansowych, kierowany przez izraelskiego Żyda

Główne biuro Federalnego Biura Śledczego FBI w Waszyngtonie poinformowało o wynikach międzynarodowej akcji, w której zatrzymano na Florydzie oraz w Brazylii grupę przestępczą kierowaną przez żydowskiego „biznesmena”, Doron Mukamal, legitymującego się paszportem izraelskim.

Jak informuje prasa brazylijska, policja federalna PA aresztowała w Sao Paulo 17 osób podejrzanych o prowadzenie firm telemarketingowych wyłudzających pieniądze poprzez kreowanie nieuczciwych transakcji finansowych za pomocą skomplikowanych przelewów bankowych, i transakcji giełdowych, wyłudzanie pieniędzy od inwestorów i tworzenie tzw. firm-wydmuszek (m.in. firmy o nazwie Heritage Financial), mających na celu oszukanie kontrahentów.

W ciągu ostatnich trzech lat, międzynarodowi inwestorzy zostali oszukani na co najmniej 50 milionów dolarów. W wyniku przeprowadzonej w Brazylii operacji o kryptonimie „Operacao Pirita”, zdołano zabezpieczyć 17 pistoletów, 17 samochodów, narkotyki, jeden dom i co najmniej 1,5 miliona dolarów w gotówce i biżuterii.

W akcji ze strony amerykańskiej uczestniczyli funkcjonariusze FBI, Wydziału Inspekcji Poczty Amerykańskiej, Komisji Papierów Wartościowych (Securities and Exchange Commission – SEC), biura Prokuratora Generalnego stanu New Jersey oraz innych instytucji.

Aresztowanym grozi kara do 20 więzienia.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content