Nowe przepisy w Wielkiej Brytanii: w każdej szkole pielęgniarka aranżująca potajemnie aborcje

Aktualizacja: 2006-03-24 12:00 am

Według uzyskanych wczoraj informacji, nowe przepisy w Wielkiej Brytanii nakazują zatrudnienie w każdej szkole pielęgniarki, która będzie mogła wydawać środki poronne (Morning-after pills) bądź zaaranżować potajemnie, bez wiedzy rodziców przeprowadzenie zabiegu [tzw.] aborcji.

Krytykowane przez ruchy prorodzinne nowe przepisy, wprowadzone przez Ministerstwo Edukacji i Ministerstwo Zdrowia, zakładają zwiększenie liczby pielęgniarek w szkołach, tak aby do roku 2010 w każdej szkole zatrudniona była na pełny etat co najmniej jedna pielęgniarka.

Przepisy nakazują pielęgniarkom utrzymywanie w tajemnicy, również przed rodzicami, wydawanie środków antykoncepcyjnych oraz “opiekę nad młodymi kobietami i udzielenie im pomocy w uzyskaniu dostępu do usług i dokonaniu szybkiego wyboru w zakresie antykoncepcji, ciąży i aborcji.”

Dzień wcześniej zmniejszono w Wielkiej Brytanii podatek na środki antykoncepcyjne i środki poronne, jako sposób na “poprawienie zdrowia obywateli w sferze seksualności”.

 

KOMENTARZ BIBUŁY: Jak widać, polskie pielęgniarki mają wielkie szanse na pracę w Wielkiej Brytanii. No, a kto aranżuje ten exodus Polaków? Oto tylko kilka tytułów z Gazety Wyborczej, niewątpliwego autorytetu w tej dziedzinie: “Młodzi do pracy w Europie”, “Europa wabi pracą”, “Jak to się robi w Anglii”, “Wyspa marzeń”, “Zostanę w Anglii”, “Polacy podbijają Anglię”, “Dentyści jadą do Anglii”, “Bo tam zarobią 20 razy więcej”, “Szkocja mlekiem i miodem płynąca”.

Inne “polskie” media wtrórują:

Gazeta Finansowa 2004-06-21: “…w najblizszym czasie Polskę może opuścić ok. 17 tys. lekarzy,… ”
http://www.sppnn.org.pl/old/wl/GF.htm

Interia 25.06.2004 11:25: “…prezes Naczelnej Izby Lekarskiej ostrzega, że za kilka lat w Polsce może po prostu zabraknąć lekarzy-specjalistów….”
http://www.sppnn.org.pl/old/wl/IN2.htm

Interia 27.09.2004: ” …Tonący okręt polskiej służby zdrowia opuszczają lekarze… …. cała zachodnia Europa poszukuje polskich specjalistów medycyny..”
http://www.sppnn.org.pl/old/wl/IN3.htm

INTERIA 24.11.2005: “Polsce braknie lekarzy… ….Scenariusz naszego kraju bez lekarzy specjalistów staje się coraz bardziej realny….”
http://www.sppnn.org.pl/old/wl/IN4.htm

WIRTUALNA POLSKA 26.11.2005: “Jak zapełnić lukę?…. ….Jeśli ta tendencja się utrzyma, może dojść do katastrofy- oceniają szefowie
placówek zdrowotnych…..”
http://www.sppnn.org.pl/old/wl/WP1.htm

WIRTUALNA POLSKA 13.12.2005: “Zatrzymać lekarzy i pielegniarki… ….Za kilka lat może się okazać, że nie będzie miał nas kto leczyć….”
http://www.sppnn.org.pl/old/wl/WP2.htm

(Spis pochodzi ze strony: Primum Non Nocere http://www.sppnn.org.pl/old/, organizacji krytykującej takie zachowanie się mediów)

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=186 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]