Adopcja homoseksualna groźna dla dzieci

Aktualizacja: 2010-02-19 1:09 pm

Z badań naukowych wynika, że dzieci adoptowane przez homoseksualistów są bardziej narażone na schorzenia psychiczne niż te, których rodzicami zastępczymi są heteroseksualiści.

Wyniki swoich dociekań przedstawili w Mexico City naukowcy związani z Meksykańskim Instytutem badań nad Orientacją Seksualną. – Chłopcy i dziewczęta adoptowane przez pary homoseksualne wykazują wyższy poziom stresu niż ten, którego przyczyną jest ich sytuacja jako potomstwa odrzuconego przez biologicznych rodziców – twierdzi psycholog z Uniwersytetu Południowej Karoliny, prof. George A. Rekers.

Powodem tej sytuacji jest lęk i wstyd spowodowany chęcią ukrycia przed kolegami i krewnymi faktu, iż ich nowi rodzice są homoseksualistami. Ponadto związki homoseksualne trwają statystycznie krócej, niż małżeństwa, co naraża dziecko na częstą zmianę domu zastępczego.

– Z powodu częstego występowania zaburzeń psychicznych wśród dzieci, które zostają adoptowane, życie z praktykującymi homoseksualistami w jednym domu szczególnie grozi zaburzeniami psychicznymi i rosnącymi trudnościami z przystosowaniem – uważa naukowiec.

Sympozjum odbyło się po tym, jak Zgromadzenie Ustawodawcze Mexico City umożliwiło adopcję przez homoseksualistów. Wyniki badań prof. Rekersa były jednym z ważniejszych argumentów w debacie, gdy amerykański stan Floryda zakazał adopcji dzieci przez pary jednopłciowe.

sks/CNA

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Adopcja homoseksualna groźna dla dzieci»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=18550 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]