Włoski minister: Holandio, wytłumacz się Europie ze swoich ludobójczych praktyk

Aktualizacja: 2006-03-24 12:00 am

Włoski minister Carlo Giovanardi, członek partii Chrześcijańskich Demokratów, który został skrytykowany przez holenderskiego Premiera Jan Peter Balkenende za porównanie holenderskiego prawa zezwalającego na eutanazję, w tym uśmiercanie “wybrakowanych” dzieci, do eugenicznego programu funkcjonującego w nazistowskich Niemczech, ostro odparł zarzuty.

W odpowiedzi na krytykę Premiera Holandii, minister Giovanardi powiedział, że “Nie mam za co przepraszać, ponieważ jestem przeciwko morderstwu chorych ludzi. To właśnie Holandia powinna się wytłumaczyć Europie ze swoich ludobójczych praktyk. W Holandii dozwolone jest uśmiercanie ciężko chorych dzieci, począwszy od 12 roku życia.” Holandia – dodał włoski minister – “wyrzekła sie dwóch tysięcy lat Chrześcijaństwa” i wybrała drogę “eliminacji głuchoniemych, niewidomych i starców.”

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=184 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]